Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Dumanlı Göz Makyajı bir bayanda doğru yapıldığı zaman bayanın daha bakımlı ve güzel görünmesine neden olur. Makyajın çeşitli şekilleri vardır. Özellikle de göz makyajı farklı şekillerde isteğe göre yapılabilir.

Bunlardan birisi de dumanlı göz makyajı nasıl yapılır. Dumanlı göz makyajında ilk adım zeminin iyi hazırlanmış olmasıdır. Zeminden kastımız göz kapağının öncelikle baz ile far için hazır hale getirilmesidir. Daha sonra gözaltı morluklarının ten renginden açık bir renkte sürülmelidir. Göz makyaja hazır hale getirildikten sonra makyaja başlanır.

Dumanlı göz makyajı için ilk adım nötr renkteki bir farın tüm göz kapağına kaşın bittiği noktaya kadar sürülmesidir. Daha sonra kapalı bir renkteki göz farsı ile kaş bitimine doğru farı sür, ve yumuşak bir fırça ile o farın iyice dağıtılmasını sağladıktan sonra siyah göz kalemi ile göz kapağının arka kısmına kalem sürülüp dağıtılır ve dumanlı bir görünüm yapılmaya sağlanır. Daha sonra siyah göz kalemi ile kirpiklerin dip kısmına iyice kalem çekilir. Kalem çekilirken gözün orta kısmına kalın bir çizgi çekilir ve sonlara doğru daha ince yapılabilir.

makyaj

Göz kalemi yerine eyeliner de sürülebilir. Eyeliner sürülürken de yine kirpiklerin dip kısmından başlanıp çift taraflı eyeliner sürülür. Göz makyajında önemli bir noktada maskara kullanmaktır. Maskara kirpiklerin daha dolgun ve daha uzun görünmesine sebep olur. Göz makyajında sürülen maskara kirpiklerin en dip kısmından başlanır. Kirpikler daha kalın ve gür görünür.

Dumanlı göz makyajınızı tamamladıktan sonra göz makyajında gözünüze buluşan makyaj attıklarınızı pamuklu çubukla temizleyebilirsiniz.

Bu güneş lekelenmeleri genelde kahverengi ve beyaz renklerindedir. Güneş lekelenmelerinin giderilmesi için evde yapacağımız doğal maskeler de vardır. Bunun dışın da profesyonel olarak yapılan uygulamalar da vardır. Eğer lekeleriniz derin ve yoğun ise profesyonel uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Güneş lekeleri nasıl geçer diye düşünmeyi bırakabilirsiniz artık. Bu lekelerden kurtulmak çok kolay.

Dudakların daha canlı ve parlak görünmesini için nemlendirici rujlar kullanabilirsiniz. Dumanlı göz makyajında unutmamanız gereken en önemli nokta zeminin göz makyajına iyi hazırlanmış olmasıdır. İyi bir zeminde makyaj çok daha güzel görünür.

 

dumanli-goz-makyaji

Dumanlı Göz Makyajı İçin Gerekli Fırçalar

Dumanlı göz makyajı yaparken en az 3 fırça kullanman gerekir: Baz olarak sürdüğün göz kalemini dağıtmak için bir dağıtma fırçası (farını aynı fırçayla uygulamanda bir sakınca yok), farını sürdükten sonra kenarlarını dağıtmak için temiz bir karıştırma fırçası ve alt kirpik diplerine sürdüğün göz kalemini dağıtmak ve sonra üzerine far uygulamak için bir gölgelendirme fırçası. Göz pınarlarına ve kaş diplerine aydınlatıcı uygulamak istersen, bir de kalem fırçaya ihtiyacın olacak.

Günlük Kullanıma Uygun Hafif Dumanlı Göz Makyajı

Eğer sabah işe veya okula giderken makyaj yapmaya çok vaktin yoksa yine de dumanlı göz makyajı yapabilirsin. Bunun için, sürdükten sonra sabitlenen likit veya krem bir fara ihtiyacın var. Krem veya likit farı aplikatör veya parmağınla göz kapaklarına uyguladıktan sonra, bir dağıtma fırçası ile iyice dağıtmalısın. Alt kirpik diplerine de farı fırçayla uyguladıktan sonra hacim veren bir maskara sürersen, uzun süre kalıcı dumanlı bir göz makyajı elde etmiş olacaksın. Işıltılı far seçersen, ışığın geldiği açıya göre farın renk değiştireceği için, makyajın sanki saatlerce uğraşılmış gibi durur.

goz-makyaji-dumanli

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Siyah dumanlı göz makyajı yaparken doğal tonlarda dumanlı göz makyajı adımlarını aynen uygulamalısın. Yalnızca siyah renkli bir far kullandığın için, farı sürdükten sonra farın sınır çizgileri kayboluncaya kadar çok iyi dağıtmalısın. Dağıtma yani blending işlemi için, farını uyguladığın fırçayı değil, temiz bir karıştırma fırçası kullanmalısın. Eğer üstünde far olan bir fırçayla farını dağıtmaya çalışırsan, rakun gözlü olabilirsin! Far uygulaması tamamlandıktan sonra üst göz kapağının içerisine siyah bir göz kalemi çekmelisin. Bu uygulama, farınla gözün arasında kalan beyaz çizgiyi ortadan kaldırarak makyajın daha uzman görünmesini sağlayacak.
Renkli Gözler İçin Gri Dumanlı Göz Makyajı

Daha hafif ve aydınlık bir görünüm için, siyah yerine gri renkli bir far kullanarak gri dumanlı göz makyajı yapabilirsin. Bu, özellikle yeşil ve mavi gözlülere çok yakışır. Gri dumanlı göz makyajı siyah kuyruklu bir eyeliner ile tamamlanırsa, bütün gözler üstünde olur. Eyeliner çekmeyi tercih etmiyorsan, farını sürdükten sonra kirpik diplerine siyah bir göz kalemi çekip bir far fırçası ile dağıtabilir ve göz makyajına dramatik bir hava katabilirsin. Kirpik diplerin ne kadar koyu olursa bakışların o kadar derin ve etkileyici bir hal alır.

dumanlı-göz-makyaji

Kahverengi Göze Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Mavi ve yeşil gözlü olanlar, göz makyajlarında genelde toprak tonları ve doğal renkler kullanır ve abartıya kaçmamak adına renkli far kullanmaktan kaçınır. Kahverengi gözlüler dumanlı göz makyajı konusunda daha geniş bir renk alternatifine sahiptir. Özellikle mavi, yeşil ve mor tonlardaki farlar kahverengi ile kontrast oluşturmuş olduğu için, bu renkler ile yapılan dumanlı makyajlar kahverengi gözlülere çok yakışır. Kahverengi gözlüler siyah, gri veya kahverengi tonlarda yapmış oldukları dumanlı göz makyajını daha çarpıcı hale getirmek için, gözünün içerisine mavi, yeşil veya mor renkte bir göz kalemi çekebilir.

smokeyes
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. depro dedi ki:

  Hello Dear, are you truly visiting this site regularly, if
  so then you will definitely get nice knowledge.

 2. mug dedi ki:

  magnificent issues altogether, you simply received a logo new reader.
  What could you recommend about your submit that you just made some days ago?
  Any sure?

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.