Egzersiz Öncesi Yapılması Gerekenler

Egzersiz Öncesi Yapılması Gerekenler

Egzersiz yapmak sağlıklı ve fit vücut için gerekli olan en önemli etmendir . Tabiki de egzersiz ya da spor yapmak sizi zorlabilir hatta bir çok kişi egzersiz yapmaya başlamış istikrar sağlanamadığı için bırakmıştır. Fakat egzersiz yapmanın ne kadar önemli ve gerekli olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Gününüz yoğun geçiryosa bir iş ya da okul hayatından dolayı zaman ayıramıyorsanız egzersizleri hafif ancak etkili bir şekilde de yapabilirsiniz. Günlük olarak yapacağınız egzersizler bile sizin sağlıklı bir bedene sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bu kadar teşvikten sonra sıra geldi egzersiz öncesi yapılması gerekenler listesi :

İlk olarak sağlık taraması yaptırmalısınız ve egzersiz yapmak için engel bir durum olup olmadığını belirleyin. Unutmayın ki bazı egzersizler sağlık tarafından önemli rahatsızlıklar oluşturabilir , dikkati elden bırakmamalısınız.

Egzersiz yaparken kararında kalın . Yapacağınız fazla egzersizden dolayı vücudunuz fazla yükü kaldırmayabilir.

Vücudunuz ve yaşınıza en uygun ezgersizleri uygulayın.

Yoğun egzersizlerden kaçının , yoğun egzersiz yapmak yerine giderek artan egzersiz listeleri sizin içib daha fazla uygun olacaktır.

Yanınızda bulunduracağınız su ile egzersiz sırasında kaybettiğiniz suyu geri kazanmalısınız.

Yapacağınız egzersiz için en uygun kıyafetleri ve ayakkabıları seçerek egzersiz sırasında hareketleriniz kısıtlanmayacak ve kendinizi daha rahat hissetmenize fayda sağlayacaktır.

Sizler için egzersiz öncesi yapılması gerekenler listemizin daha sağlıklı olması için tükettiğiniz besinlerin kalorisine dikkat etmeniz gerekmektedir.Hem sağlık açısından hemde daha bir fit vücuda sahip olmak için egzersiz yapmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.