Ekinoks Makyajı Nasıl Yapılır?

Ekinoks Makyajı Nasıl Yapılır?

Ekinoks Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbahara girmiş olduğumuz şu günlerde kadınların kendilerine uygulamış olduğu makyajlarda da büyük değişiklikler meydana gelmektedir. Ekinoks olarak adlandırılan süreç yaz ayının bitmesi, sonbahar ayının başlaması anlamına gelmekte olup yaşam içerisinde birçok değişikliliğin uygulanmasına olanak sağlamakta. Gece ve gündüz sürelerinin neredeyse bir birisine eşit olması hazırlıklarda da büyük değişikliklerin yapılmasına olanak sağlamakta. Bu yazımızda kadınlar için büyük değişiklikler meydana getiren Ekinoks Makyajı hakkında bilgiler vererek bu makyajın nasıl uygulanabileceğinden bahsedeceğiz. Öncelikle yaz aylarında kapatıcı olarak krem kullanan kadınlar, sonbaharın gelmesi ile beraber kapatacı tercihi olarak fondöten kullanmaya tekrardan başlayabilirler. Kusursuz bir ten makyajının önde gelen en büyük etmenlerinden birisi olan fondöten Ekinoks Makyajının en büyük silahlarından birisi olarak gösterilmekte.

Sonbahar aylarında yapılacak makyajlar daha çok mat, ten rengine uygun olarak daha çok yüzde bulunan kusurları kapatmak için uygulanmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere fondöten kullanmak sonbahar makyajının en büyük silahlarından birisidir. Bununla da beraber göz altı morluklarını kapatmak, günün tamamında kalıcı etkili makyaj sahibi olmak tüm kadınların ortak bir hayali olarak gösterilmekte. Ekinoks Makyajı uygulamak isteyen kadınlar daha çok bronz, kızıl, kahve ve kırmızı renk tonlarını tercih edecek seçimlerde bulunmalıdır. Göz makyajı açık renklerden oluşurken koyu renkleri daha çok ruj seçimleri üzerine yapmanız en mantıklı seçim olacaktır. Bir diğer öneriye gelecek olursak;

Sonbahar aylarında dışarıya adım atmadan önce allık sürmeyi de unutmamak gerekiyor. Soğuk bir mevsime giriş yapmamız enerjik görünmenin önüne geçemeyeceğini, en iyi görünüm için allık gücünden yararlanılması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Günlük makyaj için allık seçimi birçok kişi için pembe renkten oluşmaktadır. Bu renk seçiminin Ekinoks Makyajı için uygun olduğunu, canlı bir görünüm yakalamak adına pembe seçiminizin oldukça uygun olduğunu belirtmek istiyoruz. Gündüz makyajı yukarıda da belirttiğimiz gibi canlı görünüm yakalamak adına canlı renklerden oluşan seçimlerle yapılmaktadır. Gece makyajında ise daha cesur, daha koyu renklerden oluşan seçimler yapmak oldukça önemli olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Renk seçimlerini kıyafetinize göre değil daha çok ten renginize göre seçmeniz gerektiğini de eklemek istiyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.