Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir?

Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir?

İçindekiler

Sigarayı bırakmak isteyenlere alternatif olarak gösterilen Elektronik Sigara, tüm dünya ülkelerinde popüler hale gelmeye başlamış durumda. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda her yıl dünya üzerinde hayatını kaybedem insanların yaklaşık %80 gibi bir oranı sigaranın bıraktığı etkiler nedeni ile hayatını kaybetmekte. Bunu bile bile her yıl bu merete bulaşan genç nüfus sayısının arttığını, sigara kullanım yaşının ilk okul seviyelerine kadar ilerlediğini görmekteyiz. Sigarayı bıraktırma konusunda birçok ilaç ve tedavi yöntemi geliştirilmiş olmasına karşın son zamanlarda birçok kişi geliştirilen Elektronik Sigaralardan kullanmaya başlamaktadır. Zararsız olarak gösterilen bu samimi elektronik cihazın son zamanlarda büyük zararlar meydana getirdiği tespit edilmiştir. Bu zarar unsurlarından bahsedecek olursak

Damar Sağlığını Tehdit Ediyor

Elektronik Sigara içmeye teşvik eden birçok kişi, bu sigara çeşidi içerisinde sadece nikotin bulunduğunu, bu nedenle tüketiminin herhangi bir olumsuzluk doğurmadığını söylemektedirler. Bu durumun tamamen kandırmacadan ibaret olduğunu ve elektronik olarak satılan sigaranın kalp damar sağlığına olumsuzluklar meydana getirdiğini söyleyebiliriz.

Nikotin Bağımlığını Arttırabilir

Piyasaya sürülen ilk Elektronik Sigaralar herhangi bir aroma ya da tatlandırıcıya sahip olmadan üretildiler. Zamanla izin alan tüm sigara üreticilerinin elektronik alana giriş yapmaları rekabet ortamının artmasına neden oldu. Esans aroması olarak birçok meyve armasının dahil edilmesi elektronik sigaraya olan etkinin artmasına neden oldu Aromalı olarak satılan esansların içerisinde şekerin olması nikotine duyulan istediğin artmasına neden olmakta.

Pasif İçici Olmanız Mümkün

Elektronik Sigara tercih eden birçok kişi, bu sigara türünün çevreye vermekte olduğu buhar ve dumanından etkilenerek alım yaptıkları ifade ediliyor. Çevreye oldukça fazla nikotin salımı yapmasından dolayı sigara kullanmayan kişilerde pasif içiciliğin oluşmasına neden olmakta.

Patlama Riski Bulunuyor

Elektronik bir bazlı üretim olmasından dolayı fabrika içerisinde yapılan yanlış işlemler, bu tür elektronik sigaraların patlamasına neden olmakta. Sigara içerken meydana gelen patlama kişilerin üzerinde büyük tahribatlar meydana getirebilmekte. Yüzde ileri denecede yanıklar oluşturan bu tür patlamalar, kalıcı hasar durumlarının da oluşmasına neden olduğunuda hatırlatmadan geçmek istemiyoruz. Kullanmayın, çevrenizde e-sigara varsa kesinlikle kullandırtmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.