Emzirilen Bebeklerde Bu Besinler Gaz Yapıyor

Emzirilen Bebeklerde Bu Besinler Gaz Yapıyor

Emzirilen Bebeklerde Gaz Yapan Yiyecekler Nelerdir?

İçindekiler

Bebekler çok hassas bir yapıya sahiptirler. Her şey alerji olmalarına veya bebeklerin vücudunda zarar yapan şeylere dirençsizdirler. Onlar için çok ciddi ve dikkatli bir bakım yapılmalıdır. Anneler hamile olduklarında bazı alışkanlıklarından vazgeçmelidirler yoksa bebeğe zarar verebilirler. Bebek bakımı özenli olmalıdır. Mümkün olduğunca önerilmeyen veya bilmediğiniz besinleri bebeğinize vermemeniz onu sağlık açısından korunmasını sağlar. En önemlisi anne sütüdür annenin aldığı besinler bebeğe geçer bu annenin daha iyi ve sağlıklı beslenmesi gerekir.

Bebeğinizde Gaz Yapan Yiyecekler Hangileridir?

Doktorlarımız ilk olarak sigarayı bırakmanızı istiyor. Bebeğinizin sağlık açısından etkiliyor ve onu da sigaraya bağımlı hale getiriyorsunuz. Mümkün olduğunca baharatlı yiyecekler ve yağlı her şeyden uzak durmanız çocuğunuzun sağlıklı büyümesini sağlar. Mümkün olduğunca kuru bakliyat kullanmamalı inek sütü, dondurma ve yumurta tüketmemenizi öneririz. Meyvelerin hepsi bebekte gaz yapar o yüzden tüketmemenizde fayda var.

Gazlı içecekler içmemeniz bebeğinizin yararına olacaktır. Katkı maddeli yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bu bebeğinizin anne sütünden geçen kimyasalı vücuduna alması demektir. Kafein içeren her türlü içecekten uzak durun, bu bebeğinizi kötü yönde etkiler. Çikolatada bebeklerde kusmayı artırır. Bol bol su içmeniz vücudunuzu daha iyi hale getirir ve bebeğiniz daha sağlıklı büyümüş olur. Ekmek patates gibi nişasta içeren yiyecekler enerji verir. Soğanda gaz yapan yiyecekler arasındadır uzak durmanız bebeğinizi sağlıklı hale getirir. İyi pişmemiş et, salam, sucuk gibi maddeler almamanız bebeğinizi katkı maddelerinden uzak durmasıdır. Sebzeler iyi yıkanmalı mikroplardan arınmış halde vücudumuza almalıyız yoksa bizdeki bakteriler süt yoluyla bebeğe geçer.

Biber onlarda gaz problemine yol açmaktadır mümkün olduğunca deliği çok büyük veya çok küçük olmamalı. Bebeğin gazı her yemek sonra 5 dakika aralarla gazı çıkarılmalıdır çıkarılmazsa bebeğe huzursuzluk verebilir. Yemeklerde iyotlu tuz kullanmak gaza çözümdür. Mümkün olduğunca enerji ve protein veren ürünler yenmelidir. Ve seçtiğiniz mama kaliteli olmalıdır bebeğinize bilmediğiniz besinleri yedirmemeye özen gösterin onların vücutları hassas demiştim bunlara dikkat edersek bebeği daha sağlıklı daha iyi ve daha mutlu bir şekilde büyütmüş oluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.