Enerji Veren 4 Besin

Enerji Veren 4 Besin

Badem

Badem içerisinde bulundurduğu , karbonhidrat , doymammış yağ ,çinko ve vitamin içeriğiyle , tükettiğiniz besinleri enejiye dönüştüren öğeler içerisinde diyet listesine bulunabilecek ara öğün atıştırmalıklarının en gözde olanıdır. Yetersiz miktarda B vitamini tüketimi yorgunluk , konsantrasyon düşüklüğüne neden olmaktadır. Bu nedenle magnezyum ve yüksek miktarda B vitamini içerek badem tüketildiği zaman enerjyi arttıran besinler arasında bulunduğu için , kendizi yorgun hissetiğiniz zaman iyi bir ara öğün atıştırması olabilir. Fazla kalorili oluğu için tüketilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir , 10-15 tane badem yeterli olacaktır.

Patlamış Mısır

Akşamları televizyon karşında tüketilecek olan patlamış mısır , zengin bir karbonhidrat kaynağıdır. Mısırda bulunan B5 vitamini , tükettiğimiz besinler ile aldığımız karbonhidrat , protein ve yağı vücutta metoboize ederrek , enerji üretimini destekler. Patlamış mısıra yağ ve tuz eklenmediği zaman , düşük kalorili bir tam tahıl olduğundan sağlıklı bir seçim olacaktır. Baharat ile çeşnilendirdiğiniz mısırı mikrodalga fırında kendize sağlıklı bir ara öğün olarak seçebilirsiniz . 1 su bardağı patlamış mısırın 1 dilim ekmeğe eşit olduğunu unutmamanızı öneririm.

Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi , yüksek kalorili bir besin olmasına rağmen az tüketilecek bir fıstık ezmesi uzun süreli bir enerji kaynağıdır. İçerdiği sağlıklı yağlar ile uzun süreli tokluk hissi sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Muz

Muz , çözünür lif kaynağı be B vitamini içerdiği için enerjiyi destekleyen besin öğelerini yapısında fazla bir şekilde bulundurur. Muz ile 1 kase yoğurt tüketimi enerji vererek tok tutacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.