Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı 5 İpucu

Erken yaşlanma karşıtı cilt bakımı önerilerimizle erken cilt kırışıklıklarına veda edebilirsiniz. Daha genç görünen bir cilde sahip olmak için …

Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı 5 İpucu

Erken yaşlanma karşıtı cilt bakımı önerilerimizle erken cilt kırışıklıklarına veda edebilirsiniz. Daha genç görünen bir cilde sahip olmak için sürekli çabaladığımız bir çağda yaşıyoruz. Kim sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmak istemez ki? İnternet, güzellik trendleri ve her hafta raflara çıkan yeni cilt bakım ürünleri ile dolup taşarken, hangi rutin ve ürünlerin sizin için en iyi sonucu vereceğini bulmak son derece kafa karıştırıcı olabilir

Yazı İçeriği

 • Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı
  • Cildinizi Temizleyin ve Nemlendirin
  • Cildinizi Ovun
  • Her Zaman Güneş Kremi Uygulayın
  • Uyku kırışıklıklarından kaçının
  • Sağlıklı Beslenin

Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı

Cildin yaşlanmasını durduramazken, uygun cilt bakımı ile erken yaşlanma karşıtı belirtilerini kolayca geciktirebiliriz. Cildinizi gençleştirecek şu basit ipucu adımları izleyin:

Saati nasıl durduracağımızı bilmiyoruz, ancak kameraları ve aynaları kandırıp daha genç olduğunuzu düşünmenize yardımcı olabiliriz. İşte ihtiyacınız olan cilt bakımı rutinini elde etmek için bazı temel ipuçları.

Cildinizi Temizleyin ve Nemlendirin

Temizlik, sağlıklı bir cilde ulaşmak için en önemli cilt bakımı adımlarından biridir. Kir ve kiri temizlemek için nazik bir temizleyici kullanın. Yüz yıkama suyunuz yüksek pH’lı bir temizleyiciyse, cildin pH seviyelerini dengelemek için bir toner kullanmak şarttır. Temizledikten ve tonladıktan sonra cildinizi yumuşak ve esnek tutmak için iyi bir nemlendirici kullanın.

Temiz olmayan bir yüzle asla yatmayın, gözenekleri hemen tıkadığı (ve gerdiği) ve zamanla kolajen bozulmasına neden olduğu için şüphesiz yaşlanma sebebidir. Makyajla uyumanın zararları! bir bakın deriz…

Cildinizi Ovun

Erken Yaşlanma Karşıtı

Serum gibi yaşlanma karşıtı cilt ürünlerini kullanırken, ürünü yüzünüze sürmediğinizden emin olun. Daha yüksek konsantrasyonda aktif maddeler içerdiklerinden, iyi emilmeleri gerekir. Ayrıca cilt masajı (okşama), kan dolaşımını hızlandırmaya ve genç bir cilt vermeye yardımcı oluyor.

Cilt bakım ürünlerinize masaj yapmak için her gece bir dakikanızı ayırın, bu da yüz kaslarınızı kaldırmanıza yardımcı olur. Parmak uçlarıyla her iki elinizde zıt yönlerde dairesel hareketler yapın, bu esnekliği teşvik eder ve dokuların dejenerasyonunu önlemeye yardımcı olarak gerginlik modelini kırar. Yüzdeki Kırışıklıkları Gidermek İçin Yüz Yogası Önerimizdir.

Her Zaman Güneş Kremi Uygulayın

Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı

Güneş kremi kesinlikle yaşlanma belirtilerini önlemenin en iyi yollarından biridir. UV ışınları kolajeni parçalayarak ince çizgilere, kırışıklıklara ve hatta düzensiz cilt tonuna neden olabilir. İster yaz ister kış olsun, iyi bir SPF güneş kremi uygulamak cildi zararlı güneş ışınlarından korumaya yardımcı olabilir.

Uyku kırışıklıklarından kaçının

Yüzümüzün uyurken çok fazla travma geçirebileceğini biliyor musunuz? Yüzü yastığa bastırmadığı için baş üstü uyumak en iyi pozisyonlardan biridir. Karın üstü ve yan yatmak kırışıklıklara neden olabilir. Ancak uyku pozisyonunuzu değiştiremiyorsanız saten veya ipek bir yastık kullanabilirsiniz. Bu, cilt tahrişini ve sıkışmasını en aza indirmeye ve ince çizgiler üzerindeki olasılıkları azaltmaya yardımcı olabilir.

Sağlıklı Beslenin

Kötü beslenme alışkanlıkları nedeniyle birçok cilt problemi ortaya çıkabilir. Sağlıklı bir cilt için cildinizi kurutabilecek aşırı alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Ayrıca, şeker ve beyaz karbonhidrat içeriği yüksek yiyecekler cildinizi herhangi bir yiyecekten daha hızlı yaşlandırabilir. Bu yiyecekleri sınırlandırmaya çalışın ve diyetinizi daha fazla proteinle zenginleştirin, bu da cildinizin kolajenini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Koyu meyveler, avokado ve yeşil meyve suları gibi yaşlanma karşıtı antioksidanlar tüketin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.