Evde cilt serumu nasıl yapılır? Cilt serumu ne işe yarar?

Cilt temizliği yaptıktan sonra normal nemlendirici ya da farklı kremler yerine yoğun ve güçlü içeriklere sahip olan ve cilt tarafından hızlıca …

Evde cilt serumu nasıl yapılır? Cilt serumu ne işe yarar?

Cilt temizliği yaptıktan sonra normal nemlendirici ya da farklı kremler yerine yoğun ve güçlü içeriklere sahip olan ve cilt tarafından hızlıca emilen ürünler, cilt serumu olarak adlandırılır. Yaz aylarında güneşten cildinizi korumak ve beslemek için evde kolayca kendi cilt serumu hazırlayabilirsiniz. İşte cilt serumunu yapmanın püf noktaları…

Serum cilt temizlendikten hemen sonra ve diğer cilt bakım ürünleri uygulanmadan önce kullanılan, yoğun ve güçlü etken maddelerin cilt tarafından daha kolay emilmesini sağlamak üzere oluşturulmuş bir formüle sahip olan cilt bakım ürünlerinin genel adıdır. Cilt bakım serumları yüksek oranda güçlü etken maddeleri içerirler ve bu maddeleri cilt içine taşıyabilecek nitelikte olabilmek için sıvı formdadırlar. Bu sayede serumlar özel bir cilt probleminin çözümünü hedefleyen etkili araçlar olarak kullanılabilirler.  Özellikle yoğun nemlendirici, kırışıklık giderici ve leke problemleri için hazırlanan bir çok serum kullanıcılar tarafından memnuniyetle kullanılmakta. Özellikle yoğun nemlendirme, anti-age bakım ve leke sorunlarında serumlar önemli bir yer tutmakta. Kadınların çoğu doğal yağ yerine kozmetik bakım ürünlerini tercih etmesi her zaman doğru bir seçim olmayabilir. Bu yüzden serum kullanmak da gerekebilir. Serumlar, cildimizi koruyarak yaşlanmayı engeller. Yaz aylarında güneşten cildinizi korumak için evde kolayca kendi serumu yapabilirsiniz.

CİLT SERUMLARI NE SIKLIKLA KULLANILIR?

Serumlar çoğunlukla günde 1 ya da 2 kez uygulanır. Kullandığınız serumun niteliği ya da cilt probleminizin şiddeti uygulama sıklığını değiştirir.  En doğru kullanım şekli için ambalajın üzerindeki kullanım bilgilerini mutlaka okuyun. Eğer bu bilgiye ulaşamıyorsanız çoğu cilt bakım serumu günde 1 kez uygulandığında ihtiyacınızı karşılayacaktır.

EVDE DOĞAL CİLT SERUMU TARİFİ:

MALZEMELER

4 E vitamini kapsülü
2 yemek kaşığı tatlı badem yağı

2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı
2 yemek kaşığı jojoba yağı
2 yemek kaşığı avokado yağı

HAZIRLANIŞI

Kapsüller bir kasenin içine boşaltın. Sonra üzerine üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı,tatlı badem yağı ve avokado yağını koyup iyice karıştırın.

Hazırlanan serumu püskürtmeli bir şişeye koyun.

Hazırladığınız serumu mutlaka karanlık ve serin yerde saklayın. Serumu kullanacağınız zaman yüzünüzün mutlaka temiz olması gerekir.

Cilt temizlendikten sonra kullanılırsa daha etkili olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.