Evde Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Bildiğimiz üzere cilt maskeleri kadınların tercihleri arasında bulunup aynı zamanda erkeklerin de tercihleri arasında 2015-2017 yılı itibari ile bulunmaktadır. Çünkü gün geçtikte biz insanlar maskelere cilt bakımlarına daha çok önem vermekteyiz. İnsanların dikkat ettiği ve ilk bakışta gözlerine çarpanın yüzümüz olduğu ortada. Makyaj sonrasında yapılan cilt temizleme aslında en çok yapılan ve tercih edilenler arasında çünkü kullanılan kozmetik ürünlerinin içinde madde olarak ister istemez kimyasal ürünler de kullanılıyor. Bu sebeple yüzün kimyasalla birleşmesi ve bunu giderici bir yöntem kullanmaması dolayısıyla yüzde çok rahatlıkla gözenekler aldıkları kimyasallardan dolayı sivilce siyah nokta akne gibi kötü görünüşe yol açan etkenlerle karşılaşıyor ve bu kötü etkenleri kapatmak için de aslında kimyasal madde bulunduran kozmetik ürün kullanıyorlar ve aslında ciltlerindeki kötü durumların çoğalmasına sebep olduklarının farkında olmuyorlar. Bu sebeple cilt maskesi öneriyoruz cilt maskeleri olarak önerilerimiz ise alt başlıklarla yazacağımız şekilde ilerlemektedir.

Cilt Temizleme Maskeleri İle Cilt Bakım Maskelerinin Arasındaki Farklar?

Cilt temizleme maskeleriyle cilt bakım maskeleri arasında farklar vardır. Çünkü cilt maskeleriyle cilt temizleme maskeleri ne kadar aynı işlevi görseler de kullanılan vitaminli ve doğal ürünlerin karıştırılma oranları farklıdır. Bu sebepten dolayı cilt bakım maskesiyle cilt temizleme maskesini karıştırmamalıyız aynı etkiyi görürüz fakat cilt temizleme maskesinden aldığımız olumlu geri dönüş ile cilt bakım maskesinden aldığımız geri dönüşün arasında yaklaşık 2 ile 4 ay arasında fark vardır.

Cilt temizleme maskeleri

İçindekiler

Cilt temizleme maskelerinin markaları da aynı şekilde yaygın olan kozmetik ürün markaları ile aynıdır. Örneğin avon, loreal, cranis, garnier, schaebens, nivea, cilinique, lancome gibi kozmetik ürün üreten markalar da aynı zaman da cilt temizleme ürünlerini satışa sunmak için fabrikalarında üretimini faaliyete koymuş durumdalar.

Cilt temizleme maske markaları arasındaki farklar ?

Her kozmetik ürünün arasında kalite fiyat farkları olduğu gibi cilt temizleme maskeleri markaları arasında da kalite fiyat farkları da bulunmaktadır. Aslında maskelerin çoğu hatta tamamı cilt gözeneklerini açması için mineral bulunduruyor ama dediğimiz gibi hepsinde de aynı etki yaşanmıyor. Örneğin yıllardır ürün satışa sunan ve bir dünya markası olan avon’un ürünlerini son derece kaliteli ve gerçek doğru sonuçlar kazandırıcı oluyor. Avon ürünü kullananların hemen hemen çoğunluğu kullandıkları ürünlerin kalitesinden söz etmekte çünkü müşterilerinin kozmetik ürünlerine çok ilgi gösterdiğinin yanı sıra cilt bakımına da özen gösterdiklerini bildikleri için ürünlerinin içerisinde oldukça kimyasal kullanmama aksine faydalı ürünler kullanmaya çalışmaktadır. Loreal markası ise adından saç bakımı konusunda oldukça söz ettirmiş güçlü bir markadır. Çünkü bakım konusuna saçlardan başlayan cilt bakımları üzerinden devam eden loreal markası ürünlerinin garantisinde %100 güvenilirlik imkânı da tanımlıyor üretim için fabrikalarını faaliyete geçiren loreal markası cilt temizleme ürünleri konusunda da oldukça iddalı ve adını her yerde geçirmiş durumda. Garnier markası işe ilk kremlerden başlayarak büyüyüp bakım fabrikası haline gelerek marka olmuştur. Garnier bakım temizlik krem gibi ürünlerini kullanalar gayet memnun kaldıklarını her zaman dile getirmiş durumda.

Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır ?

  • Güzel bir görünüme ulaşmasını istediğiniz cildiniz için evde maske yapımı hem masrafsız ve hem çok basit yapım aşaması olarak

Bir dilim limon

Bir kâse yoğurt

yeterli yoğurdu iki kaşık kadar bir kâseye koyduktan sonra eşit miktarlarda göz kararı olacak şekilde yoğurdun üzerine limonu sıkınız bu işlemi gerçekleştirdikten sonra iyice karıştırın ve maske şeklinde yüzünüze sürün kuruladıktan sonra duruladığınızda etkisini anlayacaksınız.

  • Gözenekleri Sıkıştıran Maske

Yağsız 1 çorba aşığı süt

Yarım tatlı kaşığı bal

1 yumurta akı

Malzemelerin hepsini  bir kaba boşatıyoruz. Karıştırmaya başlıyoruz pif noktası balın iyice karışması emilip biraz katışalana kadar karıştırıyoruz. Gözlerimize değdirmeden yüzümüze eyguluyoruz. Karışım  15 dakika kadar bekledikten sonra önce ılık su ile sonra da soğuk su ile durulayoruz. Haftada bir kere bu maskeyi uyguluyoruz. Ciltteki gözeneklerin sıkılaştığını hissedeceksiniz.

  • Nemlendirici Maske

Bez

Yumurta sarısı

1 çorba kaşığı süt

Süt ile yumurta sarısını iyice karıştırıp yüzümüze uyguluyoruz. İnce bez ile yüzümüzü kapatıyoruz. 15 dakika kadar bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk su ile yüzümüzü duruluyoruz. Diğer nemlendirici maskemiz 1 adet muzu ezip yüzümüze boynumuza uygulayabiliriz. Yine her zamanki gibi 15 dakika bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk su ile durulanıyoruz.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz birkaç çileği ezip balla karıştırop yüzümüze uyguluyoruz. 15 dakika bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk su ile durulanıyoruz.

Unutmayın günde iki litreden fazla su içmek hem sağlığımıza hemde cildimize çok yararlıdır.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.