Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler sağlıklı olmak için çok önemlidir. Diş sağlığı ve ağız sağlığına çok önem vermeliyiz. Rahat gülüşler içinde dişlerin sağlıklı olması ve özellikle de dişlerin beyaz görünmesi çok önemli bir noktadır.

Beyaz dişler herkesin istediği bir durumdur. Peki, beyaz dişlere sahip olmak için ne gibi uygulamalar yapmalıyız gelin beraber bakalım. Beyaz dişer için çileğin çok fayda sağladığını biliyor muydunuz? Güzel ve olgun çilekler püre haline getirilip daha sonda diş fırçası ile dişlere sürülürse dişler beyazlaşır.

white-tooth

dis-beyazlatma-yontemleri

Bu uygulama dişlerinizin her zamankinden daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Karbonat ile hazırlanmış metot da dişlerin beyazlamasının sağlar. Bir çay kaşığı karbonatın içine biraz zeytinyağı konulur ve içine bir yarım limon suyu sıkılırsa ve kür haline getirdikten sonra dişlere sürülürse dişlerin beyazlaşmasına vesile olacaktır.

Ayrıca yapılan bu kür dişlerin arasındaki kötü bakterilerin de yok olmasını sağlar. Bu kür haftada bir kere düzenli yapılırsa istediğiniz beyaz dişlere sahip olmuş olursunuz. Ayrıca diş sağlığı ve parlak dişler için gliserinin de çok faydası vardır.

Öncelikle dişlerinizi iyice yıkayıp fırçalayınız ve daha sonra diş fırçanızın üzerine birkaç damla gliserin yağı sürdükten sonra dişlerinizi fırçalayınız.

Gliserin dişteki çürükleri engeller ve kötü bakterilerin de yok olmasını sağlar. Tuzun diş ağrılarına dişte oluşan ödemlere ve dişteki, iltihap için çok faydalıdır. Tuzun içine karbonat sirke ilave edilip dişler ile gargara yapıldığı zaman dişlerin beyazlaşmasını sağlayacaktır.

Ayrıca bolca meyve tükettiğiniz zamanda dişlerin beyazlaşmasına yardımcı olur.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.