Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Kadınların boya yapmadan kimyasal madde kullanmadan saçlarının rengini açmak istedikleri çok aşina bir şekilde ortada. Çünkü saçın rengini açmak için kullanılan saç açıcı ürünler saçları fazlasıyla yıpratıyor ve zarar veriyor bu zarara uğramamak ve bir de bakım için uğraşmamak isteyen bayanlar evde kendi yöntemleriyle 1-2 ton saç rengini açmak istiyor. Saçlarınızı doğal yolar ile açtığınızda hem kırılma olmaz hem yıpranma yaşamaz hem de çok masraf etmiş olmazsınız.

Bu sebepten siz kadınlar için doğal sac rengi açıcı yöntemleri yazıyoruz. Kadınlar en çok önem verdiği saçlarının zarar görmeden kuaförde rengini açtırmak ya da değiştirmek gerçekten zor. Kadınlar saçlarını boyattığında bile gözlerinin yaşardığını ve yandığını biliyoruz çünkü boyaların ya da açıcıların içindeki katkı maddeleri saçlara zarar verdiği gibi saç derinize de zarar veriyor ve saç derilerinizdeki saç köklerinin zayıflamasına saçlarınızın çok çabuk dökülmesine ve kırılmasına sebep oluyor.

Saçlarımı zaten zor uzattım ve kalınlaştırdım saçlarımı birçok bakım sonrası güçlendirip parlattım diyen kadınlar hiçbir şekilde kimyasal yolları tercih etmiyor. Çünkü kesilmesi bile 10 dakika alan saçlarımızın uzaması yıllar alabiliyor bu da kadınların istedikleri görünüme ulaşmalarının zaman almasına sebep oluyor.

Saçlarının rengini doğal yöntemlerle açan kadınlar zarardan çok faydası olduğunun farkında ve bunu düzenli bir şekilde tekrarlamaktadırlar. Çünkü kadınlar saçlarının ucuna bile zarar gelsin istemiyor üstelik saçlarımıza o kadar çok zara verene maşalar havadaki gazlar dumanlar varken bunların yanı sıra çoğu şampuanların bile 5 yararı varsa 10 zararı olabiliyor bu sebeple saçları için doğal şampuan ya da bitkisellerden yapılan doğal saç şampuanlarını kullananlar da var.

Neden Saç Rengi Açılmalı

Saçlarının rengini açıp açmamak tabii ki de kadınlara kalmış fakat görsel estetik açısından değişime uğrayan kadınlarda ilk önce kendilerinde ve çevrelerinde ilgi odağı oldukları biliniyor. Saçının renginden sıkılıp da saç renginizi açmak için olabilir psikolojik durum altında olabilirsiniz ve bu sebeple kendinizi değiştirmek ama saçlarınızın da zarar görmesini istemiyor olabilirsiniz.

Bu yüzden evinizde doğal yöntemler ile saç açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kadınlar genelde mutsuz bir dönemden yani depresyon döneminden geçtikleri zaman ilk işleri kuaföre gitmek ve kendilerini değiştirmek oluyor. Fakat kuaföre gitseler ne kadar değişirlerse değişsin 1 ay kadar sonrasında saçlarının yıprandığını görünce mutlu olmak için gittikleri yerin de bir süre sonra mutsuz olduklarını anlıyorlar. Ne kuaföre gidip sıra bekleyin ne saçlarınızın rengini karar vermek için vakit harcayın ne saçlarınızın yıpranmasına sebep olun ne de cebinizden fazla masraf çıkartın bunların hiçbirini yaşamayın diye biz sizlere evde kendi yöntemlerinizle yapabileceğiniz saç rengi açıcı tariflerini vereceğiz.
Muhteşem doğallıkta ve hiçbir işlem yapılmadan güneşte açılmış gibi duran saçları kim istemez ki? Biz kadınlar yıllardır cildimize uyacak ve bizi en iyi yansıtacak mükemmel tonu bulma mücadelesindeydik. Genelliklede bu süreç ya pahalı salonlarda ya da kimyasal saç bakım ürünleriyle sona eriyordu. Ancak şimdi sizle paylaşacağım hiç masraf yapmadan evinizde de rahatça bulabileceğiniz ürünlerle isteğiniz saç tonunu kolayca elde edebileceksiniz. İşte saçlarınızın rengini doğal açacak yollar.

Saç Rengini Açmak İçin Gerekenler

 

sac-acma-yontemleri

sac-acma-yontemleri

 Yöntem 1

Malzemelerimiz

1 yemek kaşığı bal,

1 yemek kaşığı zeytinyağı,

2 yemek kaşığı sirke,

1 tatlı kaşığı ezilmiş tarçın ve ya bu kakule de olabilir.

Önce saçlarınızı biraz nemlendirin saçlarınız nemlendiğinde bu ürünleri karıştırın ve saçınıza maske şeklinde her yerine yetecek şekilde uygulayın.

Başınıza boya maskesi takın ve 1 geceyi öyle geçirin. Ertesi gün saçlarınızı yıkayın şampuanların ve durulayın saçlarınızın renginin açıldığını göreceksiniz.                                                       

  

papatya-sac-acma-yontemleri

papatya-sac-acma-yontemleri

Yöntem 2

1 tane sallama papatya çayı ya da 2 tatlı kaşığı kuru ve yaş papatya ve su

Bunları karıştırın su papatyanın rengini altıktan sonra açılmasını istediğiniz bölgelere sürün ve saçınızı bu malzemelerle birkaç gün yıkayın. Sonra şampuanlayıp durulayın bu yöntem gün geçtikçe saçlarınızın renginin açılmasını sağlar.

Yöntem 3

Duşunuz bittikten sonra veya saçlarınız nemli/ıslakken taze limon suyunu biraz su ile seyrelterek uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra yıkayın.  Saçlarınız için doğal renk açıcıdır.

dogal-sac-acma-yontemleri

dogal-sac-acma-yontemleri

Yöntem 4

Günümüzde şampuansız saç yıkama oldukça yaygınlaştı.

Eğer kokuya dayanabilirseniz banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı sirke ile durulayabilirsiniz.

Devamlı olarak uygularsanız saçlarınızın rengi açılacaktır.

Yöntem 5

Çayın içinde bulunan (siyah çay) tonik asit doğal saç rengi açma konusunda yardımcı olmaktadır. İki yemek kaşığı çayı demledikten sonra ılık halde saçlarınıza uygulayıp 20-25 dakika sonra yıkayın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Yaren Gül dedi ki:

  Denemeye dğer yöntem,mutlaka deneyecegim hatta malzeme listesinde de o kadar bişey istemiyor 2 yöntemide denemeyi düşünüyorum paylaşımınız için teşekkür ediyorum,blogunuzu takipteyim 🙂

 2. Zeliha dedi ki:

  Ben papatya ile saçımın rengini açıyorum. Bir avuç kurumuş papatyayı kaynatıyorum. Soğuduktan sonra saçlarıma sprey ile sıkıyorum. 1 saat falan bekledikten sonra duş alıyorum. Haftada 2 kez falan uyguluyorum.

 3. Ceren dedi ki:

  Ravent diye bir bitki var ben onu uyguluyorum. Önce su kaynatıyorum. Kaynamış suya ravent bitkisini atıp 10-15 dk bekliyorum
  Su ılıklaşıyor zaten. O suyla da saçlarımı yıkıyorum.

 4. Hatice dedi ki:

  Güzel beğendim. Arasından deneyeceklerim var

 5. Nurten ileri dedi ki:

  Ben papatyalı olan yöntemi Kullanıyordum zaten. Diğerlerini de fırsat buldukça denerim

 6. Zeynep koca dedi ki:

  Papatya doğal saç rengi açıcı zaten. Kızımla topluyoruz biz. Kuruttuktan sonra kullanıyoruz. Hem doğal hemde bedava 🙂

 7. Sevgi yılmaz dedi ki:

  Enhergün evde çay demleniyor zaten.
  En basiti bu. Deneyeceğim

 8. İlkcan dedi ki:

  Saçlarımı şampuansız yıkamaya başladım. 1 haftada keçe gibi oldu. Bıraktım şampuansız yıkamayı.
  Limon suyunu normal suyla karıştırdıktan sonra saçlarıma uyguluyorum. Az da olsun renginde açılma var.

 9. Pınar dedi ki:

  Bildiğim birkaç saç rengi açma yöntemi mevcuttu bilmediklerimi de buradan öğrendim. Bu yazıyo paylaştığınız için teşekkürler

 10. Aynur dedi ki:

  Saç rengi açma yöntemleri yazılmış artık birini denerim. Güzel yazı olmuş teşekkürler.

 11. Hilal dedi ki:

  Yöntem 1 yazan saç rengi açmayı denedim. Gayet başarılı teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.