Evde Makyaj Temizleme Losyonu Yapımı

Evde Makyaj Temizleme Losyonu Yapımı

Makyaj temizlemek için losyon kullananların birçoğu fark edecek ki losyonların da içinde makyaj temizlemesi için katkı ve kimyasal maddeler bulunuyor. Bu sebepten dolayı yüze hemen olmasa da bir süre sonra zarar veriyor. Bu zararları yaşamamak ve bu şekilde devam etmemek için doğal ürün olarak makyaj temizleme losyonu evde hazırlamak mümkün. Bunların yapımlarının aşamaları ve kullanılacak malzemeler o kadar da fazla tutarlı bir şey değil aslında. Fakat yapımı tabii ki de biraz zahmet isteyebiliyor. Gün içerisinde ya da özel günlerde kullanılan kozmetik ürünlerinin yüz de kullanılması ve yapım aşaması kadınların en az 15 dakika en fazla 45 dakikalarını alıyor. Süreniz dakikanız ne kadar uzarsa o kadar yüzünüzde kozmetik ürün kullanmış ve kozmetik ürünlerin içinde kimyasallar olduğu için bir o kadar da yüzünüzde kimyasal bulundurmuş oluyorsunuz. Yüzünüze sürdüğünüz kozmetik ürünleri yüz derinizin hava alması için olan gözeneklerin üstüne yapıldığında dolayı gözenekler sürülen kozmetik ürünlerin istemez katkı maddelerini de içine alıyor. Yüzümüzdeki gözeneklerin kozmetik ürünlerinden aldıkları kimyasallar maddelerden dolayı yüzümüzde akne leke sivilce gibi durumlar da oluyor, bu durumlarla karşı karşıya kalmamak için ilk yapılması gereken tabii ki de doğru makyaj temizleyici kullanmak, doğru makyaj temizleyici aynı zamanda katkı maddesiz ve bitkisel olmalı.

Ev Yapımı Doğal Makyaj Temizleyiciler

İçindekiler

Yüzümüzdeki makyajı temizlerken makyajın temizlenmesinde yumuşak ya da makyaj temizlemek için satılan pamuklar yardımıyla yüzümüzdeki makyaj temizlenmeli. Temizlemek için kullanılan losyonun yanı sıra losyonun neyin yardımıyla temizlendiği de bir o kadar önemli ve değer taşıyor. Çünkü makyajın silinmesi için yardım alınan cisim sert olursa yüzünüze zararı olabilir. Bu zararları yaşamamak ve bu tür zararlarla karşılaşmamak için oldukça cildimizin hassaslığı kadar yumuşak bir ürün kullanmamız gerekli.  Çoğu losyon ve makyaj temizlemek için kullanılan ürünler kimi ciltlerde tahrişleşme ve lekelenme yapabiliyor. Bu lekeler ve tahrişleşmeyi yaşamamak için dediğimiz gibi yumuşak bir pamuk yardımıyla temizlenebilir. Kullanılan losyonun temizleme özelliğinin yüzdeliği de bir o kadar önemli çünkü az kullanım sonucu yüzdeki makyajın hepsini temizleyen losyonların kullanım ömrü uzuyor ve maliyet olarak da çok bir şey kaybettirmiyor. Makyaj temizlendikten sonra durulama isteyen makyaj temizleme losyonları ve bunların yanı sıra makyaj temizlendikten sonra durulanma ihtiyacı istemeyen losyonlarda var. Sizin evde yapacağınız losyonlar durulanma istemez fakat sizler durulayabilirsiniz.

Evde Makyaj Temizleme Losyonu Yapımı

Evde Doğal Makyaj Temizleme :

 • Bildiğimiz sofralarımızda yerini alan yoğurtta doğal makyaj temizleme losyonu konusunda birebir faydalı üstelik içinde de katkı maddesi bulundurmayan yoğurt hem cildimize hem vücudumuza faydalı bu bilimsel olarak da bilim adamları tarafından kanıtlanmış durumda. İlk önce ılık su ve katkısız bir sabun ile yüzünüzü yıkayınız. tüm makyajınızı çıkarmasada makyajınızı derinlemesine temizlemek istediğinizde size çok yardımcı olacaktır.

 

 • Yüzünüzdeki makyaj oranıyla birebir eş şekilde sütü kaynatın ılık kıvama geldiğinde pamuk yardımıyla makyajın yoğun olduğu özellikle gözlerinizde bastırmadan temizleyin sütün de gözlerinize faydası olduğunu göreceksiniz.

 

 • Papatyayı kaynatın ve soğumaya bırakın soğuduktan sonra makyaj temizleme pamuğunu içine batırın ve batırdıktan sonra üstüne bir kaç damla tezyin yağı damlatın sonra yüzünüzü temizlemeye başlayın.

 

 • Yoğurt ve limon tüm ciltler için uygundur. Yapmanız gereken işlem bir kaba bir yemek kaşığı yoğurtla bir yemek kaşığı limon suyunu koyun ve karıştırın sonra bir pamuk yardımıyla batırıp temizlemeye başlayın.

 

 • Ilık sütü bir pamuk yardımı ile çıkmasını istediğiniz makyajınızın üzerine hafifçe bastırarak, makyajınızın yoğun olduğu yerlere ise daha sert bastırarak silin daha sonra yüzünüzü yıkayın.

 

 • Eğer yağlı bir cilde sahipseniz birkaç damla badem yağını hafifçe masaj yaparak yüzünüze uygulayın. Sonra bir peçeteyi ılık suya batırıp temizleyin. halen yüzünüzde yağ olduğunu hissediyorsanız katkısız doğal bir sabunla yüzünüzü yıkayın.

 

 • Çilek ile makyajınızı temizlemek için 3-5 adet çilek ve 2-3 yemek kaşığı doğal yoğurdu çilekleri ezdikten sonra karıştırın. Yüzünüze hafifçe daireler çizerek uygulayın ve 2-3 dakika bekleyin. Ilık su ile yüzünüz yıkayın. Halen çıkmayan makyajınız var ise ılık suya bir pamuk batırarak temizleyin.

 

Her kadının makyajlarını doğal losyonlarla temizlemek istediklerini bizlerde biliyoruz. Çünkü hem makyajımı temizlesin hem maliyeti ucuz olsun hem de cildimi beslesin diyen kadınların bu istediklerinin gerçek olduğunu ne kadar kozmetik ürünlerini söylese de doğal makyaj temizleme losyonunu kendisi yapmak isteyenler için Evde Makyaj Temizleme Suyu Yapımı tavsiyelerimiz bu şekildedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Emel dedi ki:

  Ben jojoba yağı kullanıyorum. bir yemek kaşığı jojoba yağını iki yemek kaşığı su ile karıştırıp masaj yaparak makyajı temizliyorum.
  Doğal makyaj temizleme suyu oluyor benim için.

 2. Seda dedi ki:

  Salatalık ve sütü kullanmanızı tavsiye ederim. Salatalığı rendele sütle karıştır süz. Al sana doğal makyaj temizleme suyu

 3. Esra torun dedi ki:

  En kolayı yoğurt ve limon
  Yoğurdu koy limonu sık hafifce karıştır sür yıka bitti

 4. İlknur dedi ki:

  Çileğin mevsimi geçti bulsam yoğurda eklemem yerim 🙂

 5. Buse dedi ki:

  Deneyebileceğim yöntemler var. Teşekkür ederim.

 6. Cansel uygar dedi ki:

  Benim uyguladığım doğal makyaj temizleme suyu
  Papatyayı kaynat soğumasını bekle
  Pamuğu daldır papatya suyuna
  Yüzündeki makyajı sil
  Bu kadar

 7. Sysmex dedi ki:

  Article writing is also a fun, if you be acquainted with then you
  can write otherwise it is difficult to write.

 8. um dedi ki:

  Can you tell us more about this? I’d care to find out more details.

 9. Abigail dedi ki:

  Oh my goodness! Amazing article dude! Thanks

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.