Evde Pratik Saç Boyama Teknikleri

Evde Pratik Saç Boyama Teknikleri

Kadınlar, genel olarak saç boyama zamanı geldiklerinde işlemlerin tamamını kuaförler aracılığıyla halletmeye çalışmak istemektedirler. Saç kesim işlemi kuaförler içerisinde halledilmesi zorunlu bir durum iken boyama işlemi her yerde oldukça basit bir şekilde yapılabilmektedir. Gerekli püf noktalarını öğrenmeniz durumunda evde pratik saç boyama tekniklerini öğrenerek güzellik merkezlerine servet ödemekten kurtulabilirsiniz.

Pratik Saç Boyama Teknikleri

İçindekiler

Bilinçsiz olarak saç boyama işlemini evde yapmanız durumunda istediğiniz rengi alamayacağınızı, hatta birkaç kez duş aldıktan sonra boyanın tamamen aktığını göreceksiniz. Bu durum sonucuna yeniden boyama yapmak durumunda kalacak, saçlarınızın kısa süre içerisinde saç yıpranmasına neden olabilirsiniz. Gerekli püf noktalarını uygulamanız durumunda evde saç boyayarak kalıcılığı güzel, istenilen renklerde boyalar uygulayabilirsiniz.

Pratik Saç Boyama Teknikleri‘nde saç boyasındaki kalıcılığı artırmak adına boyama işleminden en az 24, en fazla 48 saat öncesinden yıkamanız gerekmektedir. Bu sayede saçın kendisine ait doğal yağ yapısından arındırarak boyanın sahip olduğu yağ dokusunun işlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede kalıcılık mümkün olduğunca üst seviyeye çıkmaktadır.

Pratik Saç Boyama işleminden önce kullanılacak boya oranı ve oksidan oranını iyi bir şekilde ayarlamanız gerekmektedi. Boya oranı kısa saçlar için bir tüp ile sınırlı olabilirken uzun saçlar için en az 2 tüp olarak ayarlanması gerekmektedir. Eğer saç yapısı kalın tellerden oluşuyor ise kullanılan saç boyası oranının da artması gerekmektedir. Saç boyası alım sırasında verilen oksidan kullanımı ise boyaya uygun olarak kullanılmalıdır.Pratik Saç Boyama İçin Saç Açıcı

Saç açıcı olarak kullanılacak oksidan 1o volümden üzeri kesinlikle olmamalıdır. Eğer iki farklı boya karıştırılıp yeni bir renk tonu elde edilmek isteniyorsa kullanılacak boya oranının dengeli olarak ayarlanması gerekmekte. Bazı boyalar üzerinde kalıcılık etkisi yüksek diyerek bazı ibarelerde bulunulmaktadır. Bu tür boyalardan satın alamanız durumunda ideal ve parlak bir görünüm yakalamalarına katkı sağlayabilirler. Saç boyamadan önce bir tarak yardımı ile saç tellerinizi sürekli açarak gerginliği artmasını sağlayınız.

Saçı tepeden 2 ye bölerek bölüm bölüm boyama işlemi yapmanız işleyişlerin kolaylaşmasına büyük oranda katkı sağlamakta. Bu gibi hususlara dikkat etmeniz durumunda afaki paralar vermeden evde oldukça kolay bir şekilde saç boyaması yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.