Evde Saçları Sarıya Boyamak

Evde Saçları Sarıya Boyamak

Sarı saçlar birçok kadının hayalidir. Ancak güvenilecek kuaför bulmak da oldukça zordur. Bu yüzden birçok kadın, evde kendi imkanlarıyla saçlarını boyar.

Evde saçları sarıya boyamak oldukça zordur. Güzel ve canlı sarı saçlara sahip olmak birçok kadının rüyalarını süslemektedir. Fakat saçlarını bu konuda emanet edecek kuaför bulmak ve o kuaföre güvenmek gerçekten çok zordur. Sırf bu sebeplerden dolayı birçok kadın evde kendi kendilerine saçlarını boyamaya çalışır.

Özellikle el becerisi olan kadınlar ve önceden kendi saçlarına boyama işlemi yapan kadınlar evde saçlarını sarıya boyama işleminde daha başarılı sonuçlar alabilir. Sizlere saçları sarıya boyama anlatmaya geçmeden önce bir uyarı yapmak istiyorum. Bu evde saç boyama ile ilgili genel bir uyarı aslında. Saçınızın rengi ne kadar koyu bir renge sahipse boyama işleminde o kadar fazla yıpranacaklardır. Saç boyama işlemi biraz masraf, biraz zaman, biraz sabır ve deneyim gerektirdiğini de aklınızdan çıkarmayın. Mutlaka saç açma işlemi uygulanması gerekir.

Doğal Saçı Sarıya Boyamak

Saç boyama işlemini yapmadan önce ilk yapmanız gereken saç boyanızı temin etmek ve saç açıcı içe saç rengini açmanız gerekir. Fakat saç boyası bu işin asıl adımı diyebiliriz bundan dolayı Loreal gibi kaliteli markaları tercih etmeniz boyama işleminin başarıya ulaşma ihtimalini arttıracaktır.Evde Saç Boyama işlemine geçmeden önce özellikle dikkat etmeniz gereken bazı uygulamalar vardır.

Bu uygulamaları şöyle sıralayabiliriz.

⦁Saçlarınızı oriel sürme işlemini tamamladıktan sonra asla ve asla saçınıza bone takmamalısınız. Isı ile elinizden geldiği kadar temas etmemeye çalışmalısınız. Isıya maruz kalırsanız saçlarınız daha hızlı sararacaktır fakat yanacak ve kopmaya başlayacaktır.

  • Boya konusunda kaliteli ve bilindik markalardan kesinlikle şaşmayın. Yüksek dereceli oksidanlardan uzak durmaya özen gösterin
  • Saçlarınızı boyarken kademe kademe boyama işlemini yapmaya özen gösterin
  • Saçlarınızı yıpratacağını düşündüğünüz işlemlerden kaçınmaya özen gösterin.
  • Saçlarınızı boyarken yapacağınız katlar arasında en az 3 haftalık bir süreç olmasına dikkat edin. Saçınıza tekrar boya yapana kadar saçlarınıza sürekli olarak bakım yapmaya özen gösterin.
  • Doğal ve özellikle parabensiz şampuanlar tercih etmeye çalışın.
  • Saçlarınızı sarıya boyamaya başlamadan önce doğal renginden birkaç ton açık renge boyayarak işlemlere başlayın.
  • Daha iyi ve güzel sonuçlar elde etmek için bir miktar orieli saç boyanıza koyabilirsiniz. Saç renginiz tam olarak istediği renge ulaşana kadar en erken 3 haftada bir olmak üzere ton ton rengini açmaya devam edebilirsiniz.
Sacrengiacma

Sac-rengi-acma

Saçlarınızı yıkadığınızda saç renginizin güneşten ışınlarından zarar görmemesi için UV filtreli şampuanlar kullanmanız önemlidir. Saçlarınızı yıkadığınız sular bile saç renginize zarar verebilir. Kullandığınız şampuanın kireçli ve sert sularla yıkama işlemine rağmen saçlarınıza zarar gelmesini önleyen türde şampuanlardan olmasına önem vermelisiniz.

Saç boyama işlemi bittikten sonra, boyalı saçlarınıza özel üretilen şampuanlarla saçlarınızı yıkamanız, doğal saç şampuanı kullanmanız saç boyanızın daha kalıcı olmasını ve renginin korunmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.