Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Cildiniz sizi temsil eden en önemli parçanızdır, özellikle yüz en çok yıpranandır. Cilde zarar veren sigara içimi ve sigara içilen ortam da ki dumanlar, stres, makyaj ürünleri, kullanılan yanlış kremler, yüz de oluşan cilt lekeleri, sivilceler, kuru cilt tipi, yağlı cilt tipi bu sorunlar yüzde kendini sorun olarak göstermekte kişinin olduğun da daha yaşlı göstermesine neden olmaktadır. Bu sorunlara çare bulmak için uzmanların da önerdiği bitkisel, doğal ev de kendiniz kolayca hazırlayabileceğiniz yüz maskeleriyle cildinize gelen zararları ortadan kaldıracaksınız. Bu maskeler en çok yararlı olan maskeleri size tarifini ve uygulamasını vereceğiz.

Estetik bakış açısına göre cilt, pek çok kültürde güzelliğin sembolüdür. Bugün pek çok kozmetik şirketi cildi korumak ve yenilemek için yeni yollar bulma peşinde çaba harcamaktadır. Ama siz, kimyasal maddelerle dolu olan bu pahalı maskelere ihtiyaç duymayacaksınız. Evde doğal maddelerle kendiniz en iyi maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Ev ortamında kolaylıkla hazırlayabileceğiniz cilt maskeleri cildinizde oluşturacağı tabaka ile sizi belli bir süre koruyacaktır. Bunun için kendinize bir iyilik yapın ve bu hafta sonunu cildinize zaman ayırarak geçirin. Göreceksiniz ki cildiniz güzelleştiğinde sizinde moraliniz ve neşeniz daha yerinde olacaktır.

Gül yağı, cildi yeniler, ciltte ki kuruluğu, pullanmayı alır, kırışıkları hızla giderir özellikle siyah noktalar ve sivilceler için mükemmel sonuç verir. Gece yatmadan önce parmak uçlarınıza birkaç damla gül yağı alın ve yüzünüze uygulayın bu uygulamayı 3 gün de bir yapın. Cilt sorununuz ortadan kalkıncaya kadar devam edebilirsiniz.
Bal, bize mucize olarak sunulan bal her türlü sağlık sorunu iyi geldiği gibi cilt sorunu için mükemmel sonuç verir. Yüz maskesi olarak hafta da üç defa uyguladığınız takdirde tüm cilt sorunlarınız ortadan kalkacaktır. Bir tatlı kaşığı balı yüzünüze uygulayın masaj yaparak uygulayın ardında 30 dakika kadar yüzünüz de bekletin ardın da ılık su ile yıkayın.

enpratikbilgiler.com

enpratikbilgiler.com

Zeytinyağı, gece yatmadan önce bir çay kaşığı zeytinyağı yüzünüze uygulayın bunu haftada 3 defa yapın cildiniz de yenilenme, siyah noktalar zamanla geçecek, ciltte ki kuruluğu alacak yağ dengesini sağlayacaktır.
Salatalık bir adet salatalığı rendeleyin ve suyunu alın pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. ciltteki yağ dengesini kontrol altına alır ve sivilce oluşumunu engeller, kırışıklar için oldukça iyi sonuç verir.

 • Limon maskesi
 • Cilt tipi: Kuru, karma
 • Etkisi: Cildi nemlendirmek ve düzenlemek.
 • Hazırlanışı: Bir su bardağının çeyreğini badem ya da zeytinyağı ile doldurun. Üzerine bir adet taze limon sıkın. Yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10 dakika sonra silin.

Alternatif olarak: Yağlı ciltler için aynı ölçülerde limon ve suyu karıştırıp yüzünüze sürebilir, 10 dakika sonra yıkayıp kurulayabilirsiniz.

 • Avokado, yumurta, limon maskesi

Avokado hayatımıza girdiğinden beri her yere yakışır oldu. Evde kalan avokadoları değerlendirme yolunu söylüyoruz.

 • Cilt tipi: Kuru, karma
 • Etkisi: Cildi beslemek ve nemlendirmek.
 • Hazırlanışı: 1 avokado içini püre haline getirin, içine 1 yumurta beyazı ve 1 yemek kaşığı limon ekleyin. İnce bir tabaka şeklinde yüzünüze sürün. 30 dakika bekletikten sonra soğuk suyla yıkayın.
 • Bal, muz, zencefil maskesi

İki güzel besinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan basit ancak etkili bir maske. Balın besleyiciliği, muzun düzenleme etkisiyle.

 • Cilt tipi: Kuru, karma
 • Etkisi: Nemlendirmek ve dengelemek.
 • Hazırlanışı: Yarım muz, 2 yemek kaşığı bal ve yarım yemek kaşığı zencefili karıştırıp püre haline getirin. 30 dakika boyunca yüzünüzde ince bir tabaka şeklinde bırakın. Sonra soğuk suyla yıkayın.

Ayrıca Evde Doğal Yüz Bakım Maskesi  yazımızı da okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.