Gelin Makyajı Nasıl Yapılır ?

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır ?

En özel ve güzel günümüz düğünümüz. Bu gün de her gelin her detayı ile oldukça şık olmak ister. Gelinlik seçiminden sonraki en önemli kısım makyajdır. Gelin makyajı deyince abartıyı sevmeyen gelinlerimizin aklına hem abartı modeller gelmektedir. Bizler sizlere gelin makyajı deyince akla sadece abartılı ve ağır makyajların gelmemesi gerektiğini belirtmek isteriz. Sizler de sade ama bir o kadar şık makyaj istiyorum diyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederi. Evet düğünümüz en özel günümüz ve istediğimiz gibi olamazsak bu gün en güzel günden en kötü güne çevrilebilir. O yüzden makyajımıza da başta karar vermemiz gerekmektedir. Gelin makyajı deyince korkmayın. Aslında sade bir makyaj yapan gelinin çok daha güzel gözüktüğü bir gerçektir. Gelinlik zaten saflık, doğallık simgesidir doğal gelinlerin daha şık görüneceği fikrine sahibiz.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gelin makyajı tabiki de çok şık ve doğal olmalıdır. Günümüz de makyaj trendi eskiye nazaran daha da doğallaşmıştır. Fark etmişsinizdir ki şimdiki gelinler 10 sene önceki gelinlere göre daha hafif makyaj tarzlarını kullanmaktadır. Ve çok daha gösterişli hale geldiklerini görüyoruz.  Gelin makyajı illaki koyu olacak, yoğun olacak diyemeyiz. Gelin sizlerle makyaj önerilerimize göz atalım.

Gelin Makyaj Önerileri?

  • İlk olarak gelinlik modeli seçilmelidir.
  • Saç modeli karar verilmelidir.
  • Ten rengimize uygun makyaj malzemesi renkleri seçilmelidir.
  • Makyaj modeli seçilmeli ya da bir katalog yardımı ile gösterilmelidir.
  • Seçtiğiniz modelin gelinliğe uygun olması gerekir.
  • Yüz şeklinize yakışacak bir model olması gerekir.
  • Saç modelinize yakışacak bir makyaj tarzı olması da şarttır.

Bu seçeneklere karar verildikten sonra ortaya çok güzel bir gelin makyajı modeli çıkabilir. Unutmamanız gerekir ki bu modelleri kafanız da planlamalısınız. Hatta hemen şimdi bile planlamaya başlayabilirsiniz. O gün geldiğin de çok kararsız kalabilirsiniz. Emin olun ki gelin makyajı seçimi de en az gelinlik seçimi kadar zordur ve önemlidir.  İşte bu yüzden planladığınız modellerin sizlere de yakışacağına emin olmanız gerekmektedir. Sizler makyaja önem veriyorsanız araştırmanızı en iyi şekil de yapmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.