Genç ve Güzel Kalmanın 5 Yolu

Genç ve Güzel Kalmanın 5 Yolu

Genç ve Güzel Kalmanın 5 Yolu

İçindekiler

Kadınların en büyük korkularından biriside gençliklerinin gözlerinin önünde yok olarak yavaş yavaş kırışıklıklar ile yaşlılığı tatmak olarak gösterilmektedir. Günümüzde birçok kadın yaş almasına rağmen her yıl daha güzel ve daha genç göründüğünü, bunun nasıl meydana geldiği merak edilmektedir. Yaşlanmak engellenebilir bir durum olmadığını fakat bazı önlemler ile daha tatlı hale getirilebildiğini söyleyebiliriz. Kadınlar, doğum yaptıktan itibaren meydana gelen yaşlanma sorununa şu önlemler ile kurtulabilirler.

Yağ Enjeksiyonları

Yaşlılığın en büyük belirtiler arasında yer alan kırışıklık, çöküntü, buruşukluk durumu doğru yöntemler uygulandığında kolay bir şekilde kapatılabilmektedir. Yağ enjeksiyonları kullanan birçok kadın, bu tür kırışıklıklardan kolay bir şekilde kurtulduklarını ifade etmekte. Yağ enjeksiyonu sık olarak yüz ve el bölgelerindeki kırışıklıklar için kullanılmakta.

Botoks

Bilinen en iyi gençleştirme ve güzelleştirme yöntemi olan Botoks, cild üzerinde ciddi gençleştirme etkileri gösterebilmektedir. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılan seanslı botoks işlemleri sonucunda kırışıkların ciddi oranda azaldığı görülmekte.

Dolgu

Yer çekiminin tersine olan sarkma işlemleri durumunda yüzün belirli bir bölümlerinin doldurularak etkili görünüm yakalama işlemine dolgu adı verilmektedir.Yüzün belirli bölümlerine yapılması durumunda ciddi oranda gençleştirme ve güzelleştirme etkileri alınmaktadır.

Kimyasal Peelingler

Kadınlar, zamanla yüz bölgesinin sertleşerek katı bir hal aldığını görerek yaşlanmaya başladığını düşünürler. Uygulanan makyajlar, güneş ışığı, çevre kirliliği gibi etmenler ciltin doğal halinin bozulmasına neden olmaktadır. Zırh halini alan cilt nefes alamadığı için lekeli ve yaşlı bir görünüm kazanmak durumunda kalmakta. Peeling uzmanları tarafından hazırlanan bazı kimyasal yöntemler ile cildinizin nefes alarak sertleşen yüzeyinin yumuşamasına, bebeksi bir görünüm kazanmasına olanak sağlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki; uygulanacak yöntemler kesinlikle bu alanda uzmanlık kazanmış dermatologlar tarafından yapılmalıdır.

Cilt Kalitesini Artıran Bazı Uygulamalar

Aslında her kadının 20’li yaşlardan itibaren uygulaması gereken yöntemler arasında yer alan uygulamalar cildin daha sağlıklı, daha ışıklı ve daha bebeksi bir görünüm kazanmalarına olanak sağlamakta. Bu yöntemler arasında düzenki cilt bakımı, maske uygulamaları ve günlük cild temizliğinin yer aldığını söyleyebiliriz. Düzenli olarak bu işlemlerin yapılması yaşlanırken daha genç ve güzel bir görünüm elde etmenize olanak sağlamakta.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.