Göğüsler Neden Sarkar

Göğüsler Neden Sarkar

Şüphesiz ki çoğu kadının ortak problemlerindan biri sarkık göğüslerdir. Göğüs derisinin esnekliğini yitirmiş olması ve sarkık hale gelmesi derinin altında bulunan kolajenin bozulmasından kaynaklanmaktadır. Yapılmış olan bir araştırmaya göre göğüs dokusunun diğer dokulara göre 2 ila 3 yaş daha çok yaşlandığı söyleniyor. Doğum, emzirme ve genetik yapının yanı sıra sarkık göğüslerin çoğu sebebi olabilir. Hatta fark etmeden yapılan ufak hatalar sebebiyle bu problema yol açmak mümkün. İşte bu hususta dikkat edilmesi gereken noktalar.

1) Hızlı kilo alıp verme

Fazla kilolarınızdan kurtulma amacı ile yaptığınız sağlıksız diyetler hızlıca fazla kilo verip almanıza yol açabilir. Bu nedenle de göğüslerin sarkmasına nedeniyet verebilirsiniz. Bu ani kilo verip alma sebebi ile cilt gerginliğini yitirirken bunun yanı sıra elastikiyetini de kaybeder. Bu durumda normal olarak göğüsler de durumdan olumsuz etkilenir.

2) Yanlış sütyen kullanma

Yanlış sütyen kullanımı sebebi ile göğüs sarkması durumunun meydana gelmesi oldukça normaldir. Göğüslerin desteklenmemesi sebebi ile bu durum oluşabilir. Bu nedenle de desteksiz sütyen kullanmamaya öze göstermelisiniz. Ayrıca sütyen vücudunizi de en doğru biçimde belirlemelısınız.

3) Su içmemek

Su içmemek cildin çoğu noktada olumsuz etkilenmesine neden olur. Yeteri kadar su içilmediği takdirde cilt gerginliğini kaybeder ve böylelikle de yaşlanmalar meydana gelebilir. Böylece göğüs sarkmaları da meydana gelecek ve istenmeyen bir görüntü oluşacaktır. Günlük su içiminize kesinlikle dikkat etmelisiniz.

4) Güneşten korunmamak

Güneşin yaydığı zararlı ışınlar cildin erken yaşlanmasına neden olur. Güneş ışınlarına maruz kalmış olan cildin zarar görmesi sonucunda kolajende bazı değişmeler oluşur ve bu durumdan göğüsler de olumsuz yönde etkilenir. Sonuç şeklinde de göğüs sarkmaları oluşur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.