Göz çevresinde kaz ayakları neden oluşur?

Temel kaz ayakları neden oluşur? İlerleyen yaşla birlikte cildin gergin, genç görünümünü kaybetmesi, uzun yıllar makyaj yapılması, ağır …

Göz çevresinde kaz ayakları neden oluşur?

Temel kaz ayakları neden oluşur?

İlerleyen yaşla birlikte cildin gergin, genç görünümünü kaybetmesi, uzun yıllar makyaj yapılması, ağır kozmetik ürünlerinin kullanımı, strese bağlı olarak düzensiz uyku ve beslenme alışkanlıklarına kadar sıralanıyor.

Ayrıca sigara ve alkol tüketimi, yetersiz su tüketimi ile birlikte cildin nemden mahrum bırakılması, şekerli yiyeceklerin, aşırı yağlı besinlerin fazla tüketilmesi gibi faktörler cilt dengemizle oynar ve ince çizgilerin oluşumuna sebebiyet verir.

Kaz ayaklarının giderilmesi ve estetik uygulamaları

Kişisel önlemlerin ve kozmetik ürünlerin yetersiz geldiği noktada artık kaz ayakları için estetik müdahalelerin zamanı gelir ve alanında uzman hekimler tarafından kişi için en uygun tedavi yöntemleri belirlenerek sorun kalıcı olarak çözülür.

Kaz ayakları tedavisinde farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler: Botulunium toksin uygulaması, hyluronik asit dolgu ve mezoterapidir.

Kaz ayakları estetiği için en uygun zaman

Yaşlanma belirtilerini genel olarak 30’lu yaşların başlarında göstermeye başlar.

Bu yaşlarda, cilt artık yeni hücre oluşumunu azaltır, bununla birlikte elastik özelliğini kaybetmeye ve sarkmaya, kırışmaya başlar.

Bu aşamada yapılan estetik işlemler geç kalınmadan kusursuz sonuçlar verir.

Aynı zamanda, kaza ayakları tedavisi için bir yaş aralığı yoktur, sadece bir işlemle birlikte destekleyici uygulamalarla başarılı sonuçlar elde edilir.

Kişinin yaşı ilerledikçe, çizgileri derinleştikçe, örneğin botoksla birlikte dolgu işlemi de yapılır ki, sorun tamamen çözülsün.

Aynı zamanda göz çevresi lazer işlemleri, yanak estetiği de kaz ayakları uygulamaları ile birlikte yapılarak bütünlük elde edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.