Göz Farının Daha Kalıcı Olması İçin Teknikler

Göz Farının Daha Kalıcı Olması İçin Teknikler

Yapmış olduğunuz göz makyajınızın bir süre sonra dağılmasından veya çıkmasından şikayetiniz var ise makyaj alışkanlığınızda bazı değişiklikler yapmanızın gerektiğinin göstergesidir. Göz farının göz kapaklarında daha fazla kalmasını ve farın dağılmasını engellemenin birden fazla yolu vardır.

Göz Bazı Kullanın

Göz makyajınızın hemen dağılmaması , çıkmamasını istiyorsanız göz bazı uygulamanızı öneririm. Aynı teninize yaptığınız makyaja başlamadan önce yapmış olduğunuz makyaj gibidir ancak bunu göz kapaklarınıza uygulayacaksınız. Göz farının kullanımı , göz kapaklarınızı bir nevi makyaja hazırlar ve göz farını yapmadan uygulamanızı sağlar. Göz farının yapışıp , uzun süre kalıcı olmasınına olanak sağladığı gibi aynı zamanda göz farının gerçek rengini de meydan çıkarır.

Kapatıcı Kullanın

Göz bazının uygulamak istemiyorsanız kapatıcı kullanabilirsiniz. Göz farının daha uzun sure gözlerde kalmasını sağlayacaktır.

Su Püskürtün

Göz makyajınızın daha kalıcı kalmasını istiyorsanız ,makyaj fırçasına biraz su püskürterek daha fazla kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Islatmayacaksınız sadece su püskürteceksiniz. Su püskürterek kalıcı kaldığı gibi aynı zamanda daha göz farının daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.

Sabitleyici Spreye Alışın

Makyaj bittikten sonra endişeleriniz varsa makyaj sabitleyici sprey kullanmaya alışmalısınız . Makyaj sabitleyici tüm makyajın yüzünüzde daha fazla kalmasını sağlayacaktır.

Doğru Makyaj Fırçası Kullanımı

Pudra fırçası gibi büyük fırçaları gözlerinizde kullanmazsınız . Doğru fırça kullanabilmek için göz kapaklarınızın büyüklüğü kadar bir fırça kullanabilirsiniz. Sadece far için iki tane fırçaya ihtiyacınız var , farı uygulayacağınız fırça diğeri ise farı dağıtacağınız fırça.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.