Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

İçindekiler

Göz altı morluklarını birçok nedene bağlı oluşmaktadır en bilenen nedenler, yaş, stres, yorgunluk, alınan bazı ilaçların yan etkileri, uykusuzluk, kansızlık, bazı vitaminlerin alınmaması, doğum sonrası oluşan birçok nedene bağlı olarak göz altı morlukları oluşur. Fiziksel olarak kötü bir görünüme neden olan ve kişinin kendini kötü hissetmesine neden olur. Bu morluklara bitkisel yollardan kurtulabilirsiniz.
Bir adet salatalığı rendeleyin ve bir tülbent yardımıyla suyunu alın, suyunu sabah ve akşam göz altınıza uygulayın. Bir pamuk yardımıyla göz altınıza uygulayın bunu günde iki defa bir hafta boyunca devam edin.

Göz altı morarmaları dışında göz altı kırışıkları için de mükemmel etki sağlar.Gözleri dinlendir ve cildin yenilenmesini sağlar.

Alerjik rahatsızlıklara sahip kişilerde göz altı morlukları sıklıkla görülebilmektedir. Göz ve burun akıntılarıyla birlikte damarlarda biriken kan, damarların belirginliğini arttırarak göz altı bölgesinde mor bir görünüm oluşmasına neden olabilmektedir.

Sağlıksız beslenen kişilerde de göz altı morlukları görülebilmektedir. Cilt ihtiyacı olan vitaminlere ulaşamadığında göz altlarında renk değişiklikleri ve morarmalar belirmektedir.

Tuz vücut da ödem oluşmasına sebep olacağından dolayı aşırı tuz tüketimini azaltmak gerekmektedir.

Yaşlanma ile birlikte oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar göz altı bölgelerinde gölgelenmelere ve koyu renk görünmelerine neden olabilmektedir.

Regl dönemlerinde cilt renginde soluklaşmalar görülür buna bağlı morarmalar olabilir.

Alkol ve sigara da gözaltı morarmalara sebep olarak gösterilebilir. Sigara kandaki oksijen miktarını azalttığından göz altı morlukları ortaya çıkar.

Göz altı morluklarının genetik olması ve yaşam tarzınıza bağlı olmasının dışında depresyon, sinüzit, göz etrafında oluşan enfeksiyonlar, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, tiroid hastalıkları, göz alerjileri, göz kuruluğu ve demir eksikliği gibi sebeplerden de olabilir. eğer bu sebepler doğrultusunda göz altı morarmalarınızın oluştuğunu düşünüyorsanız mutlaka doktorunuza görünmelisiniz.

goz-alti-morarmasi

goz-alti-morluklari

Göz Altı Morlukarı Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarını giderebilmek için ilk önce asıl sebebinin ne olduğunu öğrenmemiz gerekir. Eğer bu morarmalar bir hastalık sonucu olmuyor ise dengeli beslenme, sağlıklı uyku düzeni, bol su tüketimi gibi önemli önlemler ile engellenebilir. Kahve, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklarınızı azaltmalısınız. Sabah kahvaltılarını düzenli yapmalı ve sağlıklı yiyeceklerden yemelisiniz. Bunun yanında göz çevresi kan dolaşımını hızlandıracak masajlar ile K ve C vitamini içeren kremler ile de hafifletilmesi mümkündür. Bazı bitkisel kürler, mezoterapi ve lazer yöntemi ile de bu morarmaların önüne geçebiliriz. Göz altı morluklarına eğer uykusuzluktan kaynaklanıyorsa soğuk patates halkalarını veya ılık çay kompreslerini uygulayabilirsiniz. Geçici bir süre işinize yarayabilir.

Patates dilimlerini gözlerinizin üstüne ve göz altına gelecek şekilde dilimleyin 20 dakika kadar göz ve göz altınızda bekletin. Bu uygulamayı her gece yatmadan bir saat önce uygulayın bir hafta boyunca devam edin sonuç alıncaya kadar.

Başka bir patates uygulaması ise patatesi rendeleyin ve tülbentin içine alın sırt üstü uzanın gözlerinizi kapatın ve göz ve göz altınıza gelecek şekilde tülbenti ayarlayın. Bu uygulamayı da her gün yapabilirsiniz sonuç alıncaya kadar devam edin.

3 dal nane yaprağı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı
3 dal taze nane dalının yapraklarını ince ince kesin ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve sırt üstü uzanın göz altınıza yerleştirin 20 dakika kadar bekletin uygulamayı ardın da ılık su ile yıkayın.

Bu uygulamayı her gün yapın 7-10 arası kadar zaman da göz altı morluklarınız geçecektir.

Göz altı morlukları için başka dikkat etmesi gereken günde en az iki litre su içmek, düzenli uyku, sağlık beslenmek öğün atlamamak, sigara ve alkol kullanımına dikkat etmek gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.