Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Yöntemleri

Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Yöntemleri

Gözleri Öne Çıkaran Makyaj kadınlar için vazgeçilmezler arasındadır. Birçok farklı makyaj çeşidi vardır ve sürekli olarak gelişme göstermektedir. Günlük makyaj, düğün makyajı, randevu makyajı, özel gün makyajı gibi daha pek çok farklı makyaj çeşidinden bahsedilebilir. Makyajın olmazsa olmazlarından bazıları güzel ve ön planda gözler, pürüzsüz bir ten ve dolgun dudaklardır. Pek çok makyaj bazı ve kaliteli fondöten sayesinde pürüzsüz bir cilt elde etmek mümkündür.

Fakat tüm bu aşamaların en önemli adımı temizliktir. Unutmayın ki temiz bir cilt tüm makyajımızın harika olmasını sağlar. Temiz ve parlak bir cilt elde ettikten sonra ise buğulu ve belirgin gözlere başlamak gerekir.

Gözlerinizin daha büyük ve daha anlamlı olmasını sağlamak amacıyla  makyaj uzmanı olmanız gerekmez. Birkaç küçük sırrı bilmeniz yeterli. Bu tekniklerle bakışlarınızla herkesi büyüleyeceksiniz.

Gözleri Öne Çıkaran Makyaj

Gözleri Öne Çıkaran Makyaj

Gözleri ön plana çıkarabilmek için pek çok farklı yöntem söz konusudur. Bunlardan birisi daha sade cilt ve dudak makyajı ile gözlerin ön plana çıkarılmasıdır.  Smoky eyes yöntemi ile koyu farlardan yararlanarak dumanlı bir göz görüntüsü elde etmek oldukça mümkündür. Bunun için pahalı far paletlerine hiç ihtiyacınız yok.
İhtiyacınız olan tek şey siyah bir göz kalemi veya koyu renk bir far. Göz kalemini gelişi güzel sürdükten sonra bir fırça yardımıyla dağıttıktan sonra dumanlı bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Bir diğer yöntem ise alt kirpik diplerine renkli bir far geçtikten sonra gözün içine beyaz veya ten rengi bir kalem sürülmesi halinde gözün daha büyük görünmesi kaçınılmazdır.

Gözleri Öne Çıkarmak İçin Kaşları Vurgula

Kaşlarınızla yüzünüzün genel simetrisini düzeltebilirsiniz. Kaşlar, yüzünüzün şeklini daraltabilir ve genişletebilir. Kaş farı ve kaş kalemleriyle kaşlarınıza şekil verin. Kaşlarınız seyrekse kaş maskaraları ile hacim kazandırabilirsiniz.

Gözlerinizi daha sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız, göz içerisine beyaz göz kalemi uygulayın. Bu uygulama gerçekleştirilirken fildişi ya da inci tonları kusursuz sonuç verir. Kirpik diplerine uygulayacağınız eyeliner ya da göz kalemi için noktalarla işaretleme yapın. Daha sonra dikkatli üzerinden geçin. Noktalar büyüdükçe çizgi de o kadar kalınlaşır.

Gözlerinizi aydınlatmak için, inci renkli göz farı kullanın. Kaş kemiğine, gözlerinizin iç köşesine ve göz kapağının tam ortasına uygulayın.

Açık kahverengi bir göz farı paleti, herkes için kusursuz bir seçimdir. Açık rengi gözkapağına, koyu rengi dış köşeye uygulayın. Birbirine yedirirken açık farı kullanın. Kirpik çizgisini koyulaştırmak gözlerinizin öne çıkmasını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.