Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güneş lekeleri adından da anladığımız gibi güneş ışınları ile meydana gelen lekelenmelerdir. Bu lekelenmelere önlem almak aslında zor gibi gözükse de çok kolaydır. Her yaştaki insanların karşılaştığı bu lekelenmeler genellikle güneş ışınlarına maruz kalan yerler de daha çok görülür. Yüz kısmı, göğüs kısmı, el kol ve bacak bölgelerin de çok sık görülen bu lekelenmelerin yok olması için güneş kremi kullanılması gereklidir.

Güneş lekeleri nasıl geçer merak ediyorsanız yazılarımızı okuyabilirsiniz. Güneş lekelerinin oluşumunu size şu şekil de anlatabiliriz. Örneğin dışarıya çıktınız ve çok fazla güneş ışınına maruz kaldınız. Güneş kremi, nemlendirici gibi bir önlem almadığınız da cildiniz de kendi kendine korumaya başlar. Ürettiğinden çok daha fazla melanin üretir ve bu melaninlerin birleşimi ile lekeler oluşur. Güneş lekeleri nasıl geçer sorusu artık siz de merak barındırmasın.

Güneş Lekeleri Kısa Süre de Nasıl Geçer

İçindekiler

Bu güneş lekelenmeleri genelde kahverengi ve beyaz renklerindedir. Güneş lekelenmelerinin giderilmesi için evde yapacağımız doğal maskeler de vardır. Bunun dışın da profesyonel olarak yapılan uygulamalar da vardır. Eğer lekeleriniz derin ve yoğun ise profesyonel uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Güneş lekeleri nasıl geçer diye düşünmeyi bırakabilirsiniz artık. Bu lekelerden kurtulmak çok kolay.

Güneş Lekeleri İçin Alınması Gereken Önlemler

  • Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatler de dışarıya çıkmamaya özen göstermeliyiz.
  • Güneşlenmek istiyorsanız güneş kreminizi mutlaka sürmelisiniz. Eğer sürmezseniz zararlı güneş ışınlarına maruz kalırsınız ve lekelenmeleriniz artar.
  • İleri yaştakiler, gençlerden daha dikkatli olmalıdır.
  • Güneşten sonra da nemlendirici kremler kullanmalısınız.

Güneş Lekeleri Tedavisi


  • Eğer güneş lekeleriniz aşırı derinse mutlaka profesyonel birinden yardım almanız gerekir.
  • Lekeleriniz çok derin değilse sizde evde özel maskeler kullanarak ve cildinizi nemlendirerek lekelerden kurtulabilirsiniz.
  • Doktor kontrolünde soyucu kremler edinebilirsiniz. Bir hekime danışarak bu kremden bahsedebilirsiniz. Doktorunuz da uygun görürse bu kremleri kullanarak cildinizin soyulmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle lekelenmiş bölümlerin rengi açılacak ve gittikçe kaybolacaktır.
  • Cildinizi kesinlikle her gece yatmadan önce temizlemelisiniz.

Sizler de pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.