Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların yıllardır hükümlülüğünü sürdüren güzellik serüveni olan makyajın çeşitleri ve türleri vardır. Günlük makyajdan tutun da gelin makyajı, düğün makyajı, nişan makyajı doğum günü makyajı parti makyajı ilk buluşma makyajı toplantı makyajı gibi gibi birçok makyaj türleri vardır. Makyaj dönemi mısırlılar zamanına dayanmakta ilk olarak iri gözler için siyah sürmeler kullanılmaktaydı. Dudakları renklendirmek için de meyveleri ezip pürelerini soğutmak ve dondurmaktı böylelikle sürüldüğün de dudaklar biraz da olsa renklenecekti.

Mısırlıların döneminde günümüze kadar gelen bu güzelliğin gözdesi olan makyajı denemeyen kalmamış durumda. Peki, günlük makyaj nasıl olmalı, günlük makyaj mevsime göre değişir mi günlük makyaj nasıl temizlenmeli günlük makyajın konusu her gün aynı makyajı yapmak mı günlük makyaj aşırı mı ya da hafif mi olmalı gibi soruları bu konu altında cevaplayacak ve sizlere ana konu olan günlük makyaj nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğim.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Günlük makyajınız önce nemlendirici bakım kremini yüzünüze yedirmekle başlamalı sonrasında göz makyajınızı dilerseniz far kullanarak yapabilirsiniz. Far kullanmasanız bile ten renginde far kullanın ki renk tonu uyumlu olsun ince bir eyeliner çekebilir ya da direk rimel sürerek devam edebilirsiniz. Sonrasında ise kaşlarınızı boyayıp tabi eğer boyuyorsanız yüz makyajına geçerek fondöteninizi ya da pudranızı sürebilirsiniz ikisini de bir arada kullanabilirsiniz. Allık kullananlar allık kullandıktan sonra rujunu sürerse günlük makyajınız tamamlanmış olur.

Günlük Makyaj Mevsime Göre Değişir Mi ?

Günlük makyaj mevsimlere göre değişir. Çünkü yaz ayında koyu renkler giyilmediği için koyu renk makyajlarda tercih edilmemeli tuhaf ve abes durmaması için, aynı şekilde kışın koyu renkler tercih edildiği için kışın açık renk makyaj yapmak da abes kaçmaktadır.

Günlük Makyaj Aşırı mı Yoksa Hafif Mi Olmalıdır ?

Günlük adı altında yapılan makyaj da olması gereken ve değişmeyen kozmetik ürünler, maskara, fondöten ya da pudra, eyeliner, kaş boyayanlar için kaş kalemi tercih size kalmış, ruj, allık kullananlar için allık gibi kozmetik ürünler günlük makyajın eksiksiz yapılması gerekenlerdir. Günlük makyaj nasıl yapılır diyenlere ana temelleri yazmış bulunmaktayız.

Günlük Makyaj Her Gün Aynı Makyaj Mı Oluyor?

Tabi ki de günlük makyaj her gün yaptığınız makyajın aynısı demek değildir. Günlük makyaj hafif makyaj anlamındadır. Günlük makyajınızı değiştirebiliriniz. Günlük makyaj tekniklerini uygulayarak hergün kolay farklı makyaj yapabilirsiniz. Eyelineri ince sürebilir ya da sadece maskara kullanabilirsiniz maskara kullanırsanız far yardımı ile biraz da göz kapaklarınızı renklendirebilirsiniz. Yüzünüzde kapanmasını istediğiniz lekeler ve ya sivilceler varsa bunlar için kapatıcı olan fondöten ya da pudra kullanabilirsiniz dudaklarım boş kalmasın ama ruj da aşırı olmasın istiyorsanız eğer dudaklarınıza pembe ya da kahve tonlarında renk kullanabilirsiniz.

Günlük Makyaj Nasıl Temizlenmeli ?

Günlük makyaj temizliği diğer makyajlara nazaran sürekli ve her gün yapılacağı için aslında temizlik adı altında bakım yapılarak temizlenmeli makyajınızı temizlemeye öncelikle gözlerinizden ve kaşlarınızdan başlayın. Eğer yüzünüzü temizlerseniz gözlerinizi temizlerken yine yüzünüz istemeden batacaktır bu yüzden gözlerinizi temizledikten sonra gözlerinizin çevresine e göz kapağınıza göz için üretilmiş bakım kremlerinden kullanınız daha sonra cildinizi temizleyiniz. Yüzünüzü sabunu köpürterek yüzünüzü sabunla köpürünüz yaklaşık 2 dakika kadar yüzünüz sabunlu kaldıktan sonra su yardımıyla durulayın ve kurulayınız yüzünüz kurulandıktan sonra nemlendirici ve ya bakım kremlerinden kullanınız. Bu cildinizde ki gün içinde kalan makyajın tamamen temizlenmesine ve cildinizdeki gözeneklerin tekrardan hava almasını ve cildinizde her hangi bir siyah nokta sivilce ya da karar gibi durumlardan korur.

Ayrıca örnek olarak bu 2 videoya da göz atabilirsiniz.

1 – Günlük Makyaj Rutinim

2 –  Günlük Makyajım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Burcu dedi ki:

    Önceden çok sabah çok uzun sürerdi makyajım. Bazı makyaj tekniklerine elin yatkınlaşınca makyaj yapma zamanı da kısalıyor.

  2. Kübra dedi ki:

    Günlük makyajımı pastel tonlarda tercih ediyorum. Yaşım 34. Herşeyi bitiriyorum ama eyeliner çekmek öldürüyor beni

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.