Güzel Makyaj Yapma Teknikleri

Güzel Makyaj Yapma Teknikleri

Güzel makyaj nasıl yapılır? En güzel gösteren makyaj teknikleri nelerdir? Gibi sorulara cevap vereceğimiz bu makalemizde makyaj tekniklerini anlatacağız.

Makyaj öncesinde cildi toniklemek gerekiyor. Tonikler cildi temizler. Ciltte biriken bakterileri temizler. Cilt yapınıza göre alkollü tonikler veya alkolsüz tonikler kullanabilirsiniz. Daha sonra da cilt yumuşatıcı krem kullanmak gerekiyor. Göz çevresi ve dudakları da nemlendirmek gerekiyor. Cilt tipinize göre fondoten tercih etmelisiniz. Kuru ciltler için nemli fondotenler kullanın. Eğer kuru bir cildiniz varsa makyaj öncesinde cildi nemlendirecek nemlendirici kremler kullanmalısınız.

Fondöten seçerken cildinize uyum sağlayacak fondöten seçmelisiniz. Fondötenin ciltte dökülme ya da yağlanma yapmaması gerekir.  Kendinden aplikatörlü kapatıcılarla cildinizdeki sivilceleri kapatabilirsiniz. Fondöten eşit bir şekilde dağılmalıdır. Bunun için fırça kullanmak azar azar alarak çok bastırmadan uygulamak gerekiyor.

Boyun ve saç diplerine de fondöten uygulayın.  Fondöteni uygulamanın nedeni ciltteki renk farklılıklarını gidermektir. Daha sonra göz makyajına başlanır. Far kullanımı için baz kaş altına uygulanır ve göz kapağına ikinci bir ton uygulanır. Göz makyajına hazırlık için far kullanılır. Düz far fırçası ile açık ciltlere hafif pembe renk seçilebilir. Farın doğal görünümü için fırça darbeleri ile hafifçe göz kapaklarına sürmek uygun olacaktır. Daha sonra maskaraya başlanır. Elbette farın kurumasını beklemek lazım. Maskara daima alttan yukarıya zikzak çizilerek yapılır. Maskarayı yukarıdan aşağıya yapmayın. Böylece tüm tüylere etki edecektir. Kaş şekillendirmede de kaş altındaki boşlukları doldurmak için kalem kullanmak gerekir. Kalem asla sivri olmamalıdır. Kaşların arasındaki ince boşlukları kapatmak için ufak hareketlerle kaşların açığını kapatmak lazım. Sonra allık kullanımına geçmek gerekiyor. Yanağa yukarı aşağı hareketlerle yumuşak fırça darbeleri ile allık sürülmelidir. Açık tenliler açık renk ruj kullanabilir. Koyu tenlilerin koyu canlı parlak ruj kullanmaları gerekir.

Nude tonlarla makyaj yapın

Doğal ve pastel tonlarla makyaj yapmak açık tenlileri için en uygun yol. Bunun için Mac Studio Fix Fluid kullanılabilir. Bu fondöteni yüzünüze fırça yardımıyla yayabilirsiniz. Daha sonra gözaltı kapatıcı kullanın.  Bunun için Mac Mineralize Concealer ürününü kullanabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.