Güzel Ve Sağlıklı Ellere Sahip Olmak

Güzel Ve Sağlıklı Ellere Sahip Olmak

Ellerimiz en fazla göz önünde bulunan organlarımız oldukları için onlara tıpkı gözümüz gibi davranmalı, en fazla işimize yarayan organlarımızdan biri oldukları için de bütün yıpranma süreçlerinden korumalıyız.

Ellerimiz

İletişimde ilk temas ellerle başlar. Sosyal yetenekleriniz ne düzeyde olursa olsun, fiziksel özellikler her zaman ilk intibalarda önemlidir. Üstelik hoş ve bakımlı ellere sahip olmak çok basit, evde veya salonlarda yapabileceğimiz birkaç kolay programla hepimiz pürüzsüz görünümlü ipeksi ellere sahip olabiliriz.

Peeling

Yüz için yapılan peeling prosedürü eller içinde uygulanabilir. Zaman zaman ellerine peeling yaptırarak bebekliğinde sahip olduğun yumUşaklığa yeniden sahip olabilirsin.

Nem 

Ellerimiz nemli olmak isterler, kuru kuru takılmayı hiç sevmezler. Ayrıca beslenmeye ihtiyaç duyarlar, bütün bu istediklerini de ona verebilecek kusursuz bir ürün var: El kremi.

Her cilt tipine göre bir el kremi olduğunu unutmayın, bir cilt bakım uzmanının sayesinde size İdeal olabilecek el kremini kullanın.

Sabunlar 

Kalitesiz sabunlar içerdikleri kimyasallarla ellerinizi kurutup, erken yıpranmasına neden olur. Markasını bilmediğiniz, bünyesinden şüphe ettiğiniz sabunları ellerinize yaklaştırmayın, zeytinyağlı sabunları kullanmaya özen şovn.

Manikür

Güzel ellere sahip olmak için gerekli olan şeylerden bir tanesi de hoş ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktır.

Manikür vasıtası ile tırnaklarınız rahat rahat nefes alır ve kusursuz bir görünüme kavuşlinkar.

B Vitamini

B Vitamini eksikliği çeken insanların tırnakları sağlıksız görünür, bu da güzel bir şey değil. B vitamini yönünden zengin yiyeceklerle beslenin; kırmızı et, balık, kabuklu deniz ürünler, yumurta ve süt gibi.

 Uygulanabilecek Pratik Bir Bakım Kürü

Haftada bir kez uygulayabileceğiniz bu bakım kürüyle çok daha sağlıklı ellere sahip olacaksınız. Ellerinize yoğun bir tabaka el kremi veya vazelin sürdükten sonra pamuklu eldiven giyip uyuyun, gece boyunca elleriniz beslenmiş olacak.

 Sirke

Ellerinizi sabunladıktan sonra içine az bir oranda sirke katılmış suyla durularsanız, elleriniz gelecekte kurumaya ve çatlamaya çok daha dirençli hale gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.