Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Bakımı

Vücut bakımı günlük hayatta kesinlikle derli toplu olarak yapılmalıdır. Bu bakım vasıtası ile bedenin sağlıklı ve genç kalması mümkün hale gelmektedir. Vücut bakımı konusunda kadınlar erkeklere göre çok daha hassasdır ve bilhassa hamilelik döneminde olan kadınların vücut bakımı programları açısından çok daha dikkatli ve özenli olması gereklidir. Özellikle yaşanılan değişimlerin çabucak meydana gelmesi psikolojik şeklinde de kişileri etkileyebilir yalnız bu durumun önüne geçmek mümkün olabilir.

Hamilelik döneminde yaşanan değişiklikler bedenin akla gelebilecek her noktasında oluşabilmektedir. Hamilelikte vücut bakımı yaparak bütün bu değişimlerin önüne geçmek mümkün hale gelmektedir. Bu dönemde bilhassa ciltte sivilceler artmakta, cilt önemli oranda kurumakta veya koyulaşmaktadır. Yüzde oluşan lekelenmeler yüzde gebelik maskesi adını almaktadır.

Öncelikle hijyenin bu dönemde çok önemli olduğunu bilmelisiniz. Hamilelikte vücut bakımı yaparken çatlaklarınız için de kusursuz çözüm yolları bulabilirsiniz. Bu çatlaklara kakao yağı, badem yağı veya çatlak kremi sürmeniz ve bölgeye masaj yapmanız çatlakların yok olması konusunda etkili bir adım olacaktır.

Bu biçimde cildinizin havalanmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaz aylarında kendinize dikkat etmeniz çok önemli. Güneş ışınlarının cildinize zarar vereceğini netlikle aklınızdan çıkarmamalısınız. Güneş ışınlarından korunmak için de cilt tipinize makul bir güneş kremi tercih etmeli ve bu kremlerin de yüksek etkenlü olmasından emin olmalısınız.

Hamilelikte vücut bakımı konusunda yıkanarak temizlenmek önemli bir yer kaplamaktadır. Hamilelik döneminde her gün duş almak hijyen açısından faydalı olacaktır. Duş aldığınız suyun çok soğuk veya çok sıcak olmaması gereklidir. İdeal su sıcaklığı otuzaltı derece olarak sayılabilir. Duş alırken dikkat edilmesi gereken en önemli durum ıslak zeminde kayıp düşmeyi önlemek olacaktır. Kendinizi ve bebeğinizi güvenliğini sağlamak için bu tehlikeye karşı önlem almalı ve netlikle dikkatli bir biçimde hareket etmelisiniz.

Hamilelik döneminizde kendinize ve bebeğinize hem sağlıklı hem de hijyenik bir süreç sunmak faydasınıza olacaktır. Hamilelik sonrasında da bu hususlara dikkat etmeli ve kendinize iyi bakmalısınız. Hamilelikte yapılan vücut bakımını sonrasında da devam ettirebilir ve bedeninizde kalıcı değişimlerin yaşanmasını olabildiğince basit bir biçimde önleyebilirsiniz. Her ne olursa olsun annelik size çok yakışacak!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.