Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Son zamanda gösterdiği etkiler neden ile güzellik ve makyaj sektörünün parlayan yıldızı olarak kabul edilen Hindistan Cevizi Yağı, kuru ciltlerin canlanabilmesi için vazgeçilmez bir kaynak olarak gösterilmekte. Genç yaşlarda ortaya çıkan çocukluk egzaması durumunun ortadan kaldırılmasına olanak sağlayan bu yağ, daha çok yüz, göğüs ve sırt bölümünde meydana gelen bazı cilt sorunları kapatabilme özelliğini taşımakta. Etkilerinin güçlü olduğu ne kadar doğru olsa da yan etki olarak sivilce oluşumuna neden olduğu da ifade edilmekte. Yüz bölgesinde kapatıcı olarak kullanılması derideki su kaybını minimuma indirerek yüz derisinin dış yüzlere karşı daha dayanaklı olmasına olanak sağlıyor.

Hindistan Cevizi Yağı, içerik olarak oldukça yüksek oranda doymuş yağ asitleri içermektedir. Bu yağ asitleri deride yaşayan bakterilerin enzim güçleri ile daha yüksek bir etkileşim göstermesine, meydana gelebilecek etkinin daha da sağlıklı bir hal kazanmasına olanak sağlamakta. Cilt bakımı olarak düzenli kullanılması durumunda ölü hücrelerin atılmasına, ciltteki kırışıklıkların temizlenmesine, bebeksi bir tenin meydana gelmesine büyük ölçekte imkan tanımakta. Aynı zamanda sivilce, akne, siyah nokta gibi kusurların kısa sürede tedavi edilmesine, cilt üzerindeki bu tür lekelerin kapatılmasına olanak sağlar. Saç köklerinin zayıf, güçsüz, kırılgan olması durumunda da saça uygulanabileceğini belirtmek isteriz. Doğrudan yüze uygulanmayan Hindistan Cevizi Yağı maske olarak cilde uygulanmaktadır. İşlemlerin nasıl yapıldığından bahsedecek olursak;

  • 2 Yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Gerekli malzemeleri temin eden kişiler, yağın katı halde bulunduğunu göreceklerdir. Öncelikle bir tencere içerisinde sıvılaşana kadar eritmesi gereken kişiler öncelikle içerisine bal eklemeleri gerekmektedir. Bal ile yağı karıştıran kişiler son olarak karışım içerisine elma sirkesi eklemeleri gerekmektedir. Tüm malzemelerin güzelce karıştıran kişiler artık cilt ve saça bu maskeyi uygulamaya geçebilirler. Bir fırça yardımı ile hangi bölüme sürmeleri gerekiyorsa o bölüme fırça ile uygulayın. Maskenin cilt ve saç üzerinde durması gereken süre 20 dakika olup altı ve üstünü kesinlikle aşmamalıdır. Maskenin temizliği yüz için ılık su ile saç için şampuanla yapıması gerektiğini belirtmek isteriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.