Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermek çoğu kişi için oldukça zor bir durum olsa da kilo vermeyi hızlandıran ve kolaylaştıran birçok yöntem bulunmaktadır. Günümüz de birçok kişi kilo vermek için pek çok yol denemiş olup, fakat gereke iradeden kaynaklı gerekse yaşamlarından kaynaklı olarak uygulamakta zorluk çekmektedir. Kilo vermek için acele eden kişiler günlük yaşamda oldukça fazladır. Bunun için biz sizlere kilo vermenin bazı hızlandırıcı yollarından bahsedeceğiz. Yaptığımız araştırmaya göre kilo sorunu olan kişiler hızlı bir şekilde kilo vermek istemekte olup, birçok farklı yollara başvurmaktadır. Bunun yerine hızlı kilo verdiren diyet seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar ise;

  • Su Diyeti

Su diyeti olarak bilinen aynı zaman da su orucu diye de adlandırılan bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem sağlık açısından pek çok kişi karşı çıkmasa da bazı kişiler tarafından uygulanmakta olup, sonuçta almıştır. Su diyeti nasıl yapılır diye merak edenler için su diyeti öncelikle İngiliz tuzu adı verilen madde ile bağırsakların boşalması sağlanmaktadır. Bunun haricin de ise su diyetin de hiçbir yiyecek ve içecek içilmeden su içilerek yapılmalıdır. Tabi ki rahatsızlığı bulunan kişilerin bu diyeti uygulaması kesinlikle uygun değildir. Bu diyet 3, 5, 7 gün ve 1 ay seçeneği ile yapılmaktadır. Bu diyeti yapmadan önce kesinlikle detaylı olarak araştırılarak yapılmalıdır. Birkaç uzmana göre bu diyet kamplarda doktor eşliğinde yapılmakta olduğu için sağlıklı olup, hastalıklara da iyi geldiği söylenmektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi doktor eşliğin de yapılması tavsiye edilmektedir.

  • Çorba Diyeti

Yine sıvı diyetlerinden olan çorba diyeti, özellikle sebze, tavuk gibi çorbalar ile yapılmaktadır. İsminden de belli olduğu üzere sadece çorba içilerek yapılan bu diyette hiçbir katı gıda tüketilmemektedir. Detoks olarak da bilinen bu diyette kilo kaybı yaşarken aynı zaman da vücutta bulunan ödemler de atılmaktadır. Çorba diyetinde sağlık açısından birçok uzman zararlı bulsa da bazı kişiler ise zararının olmadığını yemek yemek yerine gıdaların çorbadan alındığını söylemektedir.

Yukarıda sizlere verdiğimiz 2 diyet hızlı kilo verme yöntemleri olarak kullanılmaktadır. Fakat bu iki seçeneği de kesinlikle doktora danışmadan yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Çorba Diyeti Nedir Nasıl Yapılır ?

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Özlem dedi ki:

    En hızlı kilo verme yöntemimi açıklıyorum arkadaşlar. Gayet basit
    Diyetisyene gidip söyledikleri harfiyen yapmak.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.