Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Bir saç kesimi bir kişiyi hemen değiştirir. Bu yüzden saçlara iyi bakmak çok önemlidir.
Işıltılı saçlara sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Bunun için denenmiş yollar mevcut. İşte bu yazımızda bu yolları sizin için derledik.
Ayrılmış, kırılmış saç kırıklarından kurtulmak ışıltılı saçlara sahip olmak için gereken en önemli yoldur. Yıpranmış ve kırılmış saç uçlarınızı dört ya da sekiz haftada bir kestirmek, saçlarınızın geneli için büyük fark yaratır.

Yıpranmış ve kırılmış saç uçları, mineralleri emerek saça büyük zarar verir. Bu sebepten ötürü “kıyamıyorum” deyip te sakın kuaföre gitmemezlik etmeyin.

Bu kısımları aldırdığınızda saçlarınızın daha hızlı uzayacağını eklemek gerekir.Yeterli ve dengeli beslenmeniz saç sağlığı için oldukça önemlidir. Vitamin ve minerallerden nasibini almış bir saçın asla dökülmeyeceğini söylemekte yarar var. Saçların eskisi gibi yumuşak ve parlak değilse demek ki şu anki kullandığın saç bakım ürünleri saçına iyi gelmiyor. Bu nedenle vakit geç olmadan şampuanını, bakım kremini, maskeni, kısacası tüm bakım rutinini değiştirip yerine yepyeni bir bakım rutini edinmen gerekiyor.

isiltili-sac

parlayan-saclar

Protein saç uzamasında etkili olan diğer bir faktör. Bazı beslenme uzmanları buğday tohumu ve bira mayası tüketmenin saç sağlamlığını artırdığını belirtiyor.
Kurutma makinaları, düzleştiriciler, saç maşaları yüksek ısı ile kullanıldıklarından ötürü saçlarda kalıcı hasara neden olurlar. Bu aletler saçları kırdığı gibi nemsiz de bırakıyor. Saçlarınızı bu aletlerden uzak tutun ışıltılı saçlara sahip olmak istiyorsanız. Saça doğrudan ısıyı iletmeyen aletleri bulup bunları saçınıza uygularsanız daha verimli sonuçlar elde edersiniz.
Saç şekillendiricileri uyumadan önce saça uygularsanız saçınız daha sağlıklı ve ışıltılı görünecektir. Yağlar yüzyıllardır saç bakımında kullanılıyor.

Özellikle çiçek yağları saçı yoğun şekilde besler, nem sağlar. Sen de oluşturacağın yepyeni bakım rutininde yağ içeren saç bakım ürünlerini kullanabilirsin! Ayçiçeği, keten, gül, nilüfer, papatya, gardenya gibi doğal çiçek yağlarını içeren şampuan, bakım kremi, maskenin yanında saç bakım yağları da rutinine eklemen gereken ürünler arasında. Bunu sakın unutma! Zeytinyağı ile bir gece öncesinden saça masaj yapmak ertesi gün sağlıklı saçlara kavuşmanın en önemli yoludur.
Havlu ile saç kurularken oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.Çünkü havlu ile yapılan sert masajlar saçı kırmaktadır. 

Aşırı derece de saç boyası kullanımı saçların yıpranmasına ve dökülmesine neden olduğundan saç boyasını aşırı derece kullanmamanız faydanıza olacaktır. Sağlıklı cilt için olduğu gibi sağlıklı görünen saç da vücuduna ne aldığınla ilgilidir. Yani sen neleri tüketirsen saçlarına da bunlar yansır. Bu nedenle daha çok su içmeli, daha çok sebze-meyve tüketmelisin. Bu alışkanlıkları edindiğinde saçlarının da ne kadar değiştiğine şahit olabilirsin! Fön makinesini, maşayı ve düzleştiriciyi kullanmak yerine saçların yumuşaklığını geri kazanana kadar ısı kullanmadan şekillendirmeye çalışabilirsin. “Saçlarım bir türlü şekil almıyor” diyorsan da yağ içeren ve durulanmayan bakım kremlerini sana öneririz. Saçların kuruyken yağ kremi boy ve uçlara uygula, bir de böyle şekillendir. Eminiz ki bu hile çok işine yarayacak!canli isiltili saclar
Stres, tüm hastalıkların nedeni olduğu gibi saç dökülmesinin de bir numaralı nedir. Stresten kaçının. Bunu yapamıyorsanız stres atma tekniklerini deneyebilirsiniz.
Unutmayın güzel kalmak sizin elinizde…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.