Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kabaran saçlar kadınların en büyük sorunları arasında yer aldığını, yeri geldiğinde birçok çözüm önerisi kullanılmasına karşın işe yaramadığı gözlemleniyor. Saçların kabarmasındaki temel etmenin aslında saçın yeteri kadar nemli olmamasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bu durum karşında alınacak önlemler ve çözüm önerilerinin yazımız içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Genel olarak saç bakımını düzenli olarak yapan, dış etmenlere karşı koruyan kişilerin saç kabarması ya da elektriklenmesi olayı yaşamadıkları gözlemlenmiştir. Bu konu üzerine yapılacak en temel çözüm önerilerinden birisi de kişilerin günlük su tüketimlerine dikkat etmeleri gerektiğidir. Uzmanlar tarafından belirtilen günlük en az 2,5 litre su içim durumu saçların kabarmasının önüne geçecektir. Bununla beraber;

  • İki haftada bir olacak şekilde duş sırasında saçlarınızı sirkeli su ile durulamanız durumunda saç tellerini mümkün olduğunca güçlendirebileceğinizi söyleyebiliriz. Sirkeli su, saçların sahip olduğu pH durumunu dengelemek için uygulanması gereken işlemler arasında ilk sırada yer almakta.
  • Kabaran Saçlar genel olarak sık saç kurutma makinesi, maşa ve fön kullanımından dolayı olmaktadır. Kabarma durumu minimuma inene kadar bu aletlerin kullanılmaması gerektiğini ya da oldukça düşük ısıda kullanılması gerektiğini söyleyebiliriz.
  • Kabaran saçlar için çözüm arayan kişilere tarak seçiminden de bahsetmek istiyoruz. Bu dönem içerisinde saçlarını geniş dişli taraklar ile taramanız önerilmekte.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sorunun temel nedeninin saçın yeteri kadar nem sahibi olamamasıdır. Duş esnasında yeteri kadar neme ulaşan saçlar duş sonrasında nemli ortamlara kesinlikle temas etmemesi gerekmekte. Duş bitiminden sonra hemen banyodan çıkmamanız gerektiğini, önce buharların tamamen banyo alanını terk etmesi ile beraber çıkmanızı önermekteyiz.
  • Vücuttaki vitamin eksikliğinin ilk belirtileri genel olarak saçlar üzerinde görülmektedir.  Vitamin eksikliği meydana gelmesi durumunda saçlarda kurumalar, kırılmalar ve kabarmalar meydana gelmektedir. Bu duruma çözüm üretmek için dengeli beslenmesi gerekmektedir.

Bu çözüm önerilerini doğru zamanda yerinde uygulayan kişilerin kabarık saçlardan kısa sürede kurtulduğunu söyleyebiliriz. Kişiler, kabarıklık sorununu çözmeleri durumunda eski alışkanlıklara dönülmesi durumunda kalıcılık sağlanadığını, eski hallerine döndüklerini söyleyebiliriz. Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri için sizlerin alternatifleri var ise konu altında yorum atarak bizlerle paylaşmanızı istiyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.