Doğal Mucize Karanfilin Saça Etkileri

Doğal Mucize Karanfilin Saça Etkileri

Dünya’da nerede yaşarsanız yaşayın kadınlarca çoğu defa kullanılmakta olan karanfil saçlarınıza birçok yararı bulunan bitki türü olmasının yanında  saçlarımızın dökülmesi ve yıpranmasına karşı çok güçlü bir çözüm yöntemi  olarak karşımıza çıkmaktadır. Karanfil çevremizde kolayca temin edebildiğimiz ve bunun yanında istikrarlı bir biçimde uygulandığında saçla ilgili sorunlarımızdan beklediğimizden daha hızlı bir zaman diliminde kurtulmamızı sağlayan bir bitkidir . Karanfilin hem fiyatının uygun olması hem de uygulanmasının yeterince kolay ve herkesin yapabileceği şekilde olmasından ötürü birçok kesim tarafından tercih edilen bir yöntem olmuştur. Karanfilin saçlarımıza olan yararı çok fazladır. Eğer bunu doğru şekilde kullanıp uygulayabilirsek biz de bu ürünün faydalarından yararlanabiliriz. Hatta düzgün kullanıldığında bunu tekrar ve sık şekilde kullanılması çoğu hekim tarafından bile önerilmektedir.

Karanfilin saça faydalarına değinecek olursak karanfil saçımızın hacminin artmasına ve gürleşmesine sebep olur. Bunun yanında karanfilin saç dökülmesini kestiği, kırılmış olan saç tellerini düzelttiği, saç bulunmayan bölgelerinizde yeniden saç oluşumunu sağladığı ve hata saçta bulunan mantarlara bile iyi geldiği düşünülmektedir.

Şimdi size karanfilin saçınız için nasıl kullanıldığını saç bakımı‘nı nasıl yapacağınızı anlatacağım;

Bir çay bardağı kadar karanfili aldıktan sonra bunu yaklaşık bir litre kadar suyla karıştırın.

1-1.5 gün süresince bu suyla karıştırmış olduğunuz karanfille hiçbir şekilde temas etmemelisiniz.

Domates konservelerinizi koyduğunuz hava almayan kavanozları kullanmak daha etkili olabilir.

1 gün öyle beklettikten sonra karanfilli suyu süzün daha sonrada saçınızın her yerine iyice yedirmeye başlayın.

Saçınıza suyu yedirirken aynı zamanda tarayarak saçınızın her noktasıyla birleşmesini sağlayın.

İşleminiz süresince saçınızı taramayı sürdürün. Bu işlemi sıklıkla her gün yapmayacaksınız.

Bir gün bu işlemi yaptıktan sonra saçınıza dinlenmesi için bir günlük bir süre tanıyın ve ertesi gün aynı işlemi tekrar uygulayın. 1 gün kullanım sağlayabiliyorsanız mutlaka diğer günde kullanmamalısınız. Bir gün geçtikten sonra kullanmalısınız. Böylelikle saçınız 1 gün kirli kalarak bakım işlemini de tamamlamış olur.Her gün aynı işlemi tekrarlamanız saçlarınızı yıpratabilir.Bu da saçınızı daha iyi hale bürümek isterken istemediğiniz sonuçlar doğurabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.