Kaş bakımı nasıl yapılır bu önerilere kulak verin!

Pandemi nedeniyle kuaföre gitmek eskisinden daha tehlikeli ve biraz da maliyetli bir iş haline geldi. Fakat Covid-19 bakımlı olmanıza mani …

Kaş bakımı nasıl yapılır bu önerilere kulak verin!

Pandemi nedeniyle kuaföre gitmek eskisinden daha tehlikeli ve biraz da maliyetli bir iş haline geldi. Fakat Covid-19 bakımlı olmanıza mani değil. Meskende kaşlarınıza nasıl bakım yapacağınızı bilmiyorsanız tekliflerimize bir göz atmanız kâfi. İşte 7 adımda meskende kaş bakımı yapmanın sırları!

Evvel şekillendirin

Kaşlarınızı şekillendirmeyi profesyonel ellere bırakmanız sizin için tahminen daha yararlı olacaksa da bu işi kendiniz de yapabilirsiniz. Kaşınızın formunu fazla bozmadan yüzünüze en uygun bir hal verin.

Tarayın

Saçlarınızda olduğu üzere, kaşlarınızı taradığınızda küçük bir uyarılma ile kendisi için yararlı yağların üretimine başlayacaktır. Kaşlarınızı daima taramak zorunda değilsiniz lakin haftada bir iki sefer taramanız kaş bakımı için olmazsa olmaz.

Nazik olun

Kaşlarınıza ne yapıyor olursanız olun, nazik olun. Hem telafisi olmayan formda kaşlarınızı yolmamak hem de cildinize ziyan vermemek için ivedi etmemeli ve dikkatli olmalısınız.

Nemlendirin

Kaşlarınızın altında deriniz var ve deriniz her vakit nemlendirilmek ister. Aksi halde kurur ve pul pul olur, kaşlarınızın altında olsa bile. Yüz kremi sürdüğünüzde biraz da kaşlarınıza sürdüğünüze emin olun. Ayrıyeten bu onları şekillendirmenizi de kolaylaştırır.

Dikkatli ağda yapın

Şayet kaşlarınızı ağda ile alacaksanız, çok dikkat etmelisiniz. Ağda, yanıklara sebep olmaması için, çok sıcak olmamalıdır. Çekerken kaşlarınızın çıktığı istikamette çekilmeye dikkat edilmelidir. Hijyene dikkat etmezseniz, cilt enfeksiyonları yaşayabileceğinizi unutmayın.

Göz farı sürün

Fazla kozmetik kullanmak cildiniz için ziyanlıdır. Ancak kimi bayanlar tabiatı gereği açık renk yahut seyrek kaşlara sahiptirler. Şayet sizin için de durum buysa, uzmanlar kaş kalemi yerine göz farı kullanmanızı öneriyor. Hem uygulaması daha kolay hem de görünümü daha doğal olacaktır.

Cildinize uygun eserler

Kaşlarınız için alacağınız eserler her şeyden evvel cilt tipinize de uygun olmalıdır. Ayrıyeten kaşınızda dövme ya da piercing varsa, bölgeye özel ilgi göstermeli, hijyenine çok dikkat etmeli, anti alerjik kozmetik eserler tercih etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.