Kaş dökülmesi neden olur ?

Bayanlar için kaşlar epey değerli bir yere sahiptir. Bazıları gür kaşlı olmaktan şikayet ederken bazıları de ince kaşlı olmaktan şikayet …

Kaş dökülmesi neden olur ?

Bayanlar için kaşlar epey değerli bir yere sahiptir. Bazıları gür kaşlı olmaktan şikayet ederken bazıları de ince kaşlı olmaktan şikayet etmektedir. Kaşlar yüze mana katmaktadır bu nedenle sağlıklı olması bireyler için değer taşımaktadır. Vakit içeriside gür kaşlı olanlar ya da doğuştan seyrek kaşlı olanların da gün geçtikçe kaşları azalmaktadır. Bunun en değerli etkenlerinden birinin birçok sıhhat sorununu tetikleyen gerilimin yol açtığını biliyor muydunuz? Pekala gerilim kaş döker mi? 

Yanlış kaş alımı kaşları döküyor

Uzmanlar en sık kaş dökülmesi form vermek üzere kaş alımının yanlış alınması sebebiyle ortaya çıkan dökülmeler olduğunu söylüyor. Bu duruma halk ortasında kaş küsmesi de deniyor.

En çok bayanlarda görülüyor

Bu sorun ne yazık ki daha çok bayanlarda ortaya çıkan bir sıkıntıdır. Kaş dökülmesinin pek çok nedeni bulunmaktadır. Bunlara gerilim, kıl köklerini etkileyen cilt hastalıkları, birtakım ilaçların yan tesiri, hormon dengesizlikleri ve hipotiroid hastalığı üzere sıkıntılar yol açabilir.

Kaşları ovuşturma dökülmelere yol açıyor

Bazen de gerilime bağlı olarak kaşlar dökülebilmektedir. Kaşların daima olarak ovuşturulması sonucu yapılan tramvalarda kaş kayıplarına yol açmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.