Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kedi gözü eyeliner hiçbir zaman modası ve trendi geçmeyecek olan kedi gözü makyajı etkileyici bakışların vazgeçilmezidir. Vazgeçilmez makyaj ürünleri içinde olan eyeliner, göz şeklini belirginleştirmesi ve hatta daha da güzelleştirmesi sebebiyle birçok kadının gözdesi. Kuyruklu kuyruksuz, kalın ya da ince biroldukça farklı şekillerde uygulanabilen eyeliner makyajının en popüler olanı da hiç kuşkusuz kedi gözü. Herkes bilir ki kedi gözünün tüm çevresi siyah ve şekillidir. Kuyruklu bir şekilde uygulanan eyelineri, kedi gözü makyajı olarak adlandırılır.

Peki çarpıcı bakışlar kazandıran kedi gözü makyajı nasıl yapılır? Kuşkusuz, en zor bulunan makyaj tekniklerinden önde gelen “kuyruklu eyeliner‘lar” için birazcık el alışkanlığına da ihtiyacın var! Yalnız zamanla ve birkaç ipucuyla sen de profesyoneller benzer biçimde kuyruklu eyeliner çekebilirsin!


Yapacağınız ilk şey göz kapağınıza ve göz altlarınıza kapatıcı uygulamak olmalıdır. Sonrasında siyah bir eyeliner yardımı ile gözlerinizi belirginleştirmelisiniz. Önce göz kapağınızın ortasından başlayıp, sonra göz pınarınızı ve en son olarak da kuyruğunu yapmalısınız. Göz şeklinizi belirleyen bu eyeliner uygulamasında en önemli kısım kuyruk kısmıdır. Sonrasında ise siyah bir göz kalemini gözlerinizin içine çekmelisiniz. Bu şekilde gözünüzün tamamı çerçevelenmiş olacaktır.


Kedi Gözü Makyajı-Amazing-Cat-Eye-Makeup-Tutorial
Kedi Gözü eyeliner-Awesome-Tutorial

Göz makyajınızı daha çok derinlik ve gölge katmak istiyorsanız göz kapağınızın dışına doğru hafif hareketlerle koyu gri far uygulayabilirsiniz. Rimelinizi ise en az iki kat uygulayarak yoğun kirpikler elde etmelisiniz. Kedi gözü makyajının amacı çekik gözler yaratmak olduğundan kuyruğunuzu biraz uzun ve eğimli çekmenizde fayda var. Kuyruğunuzu başarılı şekilde çekebilmek için likit eyeliner ürünleri tercih edebilirsiniz. Çekeceğiniz eyeliner çok fazla kalın olursa belirgin bir şekil olmayacağı için kedi gözü görünümünü elde edemeyebilirsiniz. Bunun için mümkün olduğunca orta düzeyde bir incelik kazandırmaya dikkat etmelisiniz.

Kedi Gözü Makyajı – Black-And-White-Catey-Eyeliner

Eyeliner kullanımı konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu makyajı kalemle de yapabilirsiniz. Önce kalem yardımıyla çizgiyi çekebilir sonrasında kalıcı olması amacıyla eyeliner ile üzerinden geçebilirsiniz. Eyeliner ve rimel aşamalarını da bitirdikten sonra bir aydınlatıcı ile kaşlarınızın altını ve göz çevrenizi aydınlatmalısınız. Bu şekilde göz makyajınız çok daha ön planda olacaktır.

Kedi Gözü Eyeliner Makyajı-Black-White-Cat-Eye-Makeup-Tutorial

Kedi Gözü Makyaj Modelleri

Kedi gözü makyajı, ağır bir göz makyajı olduğundan ruj konusunda daha nude seçimler yaparak makyajınızı dengeleyebilirsiniz. Bu şekilde tüm ilgiyi gözlerinize çekmiş olursunuz. Ancak daha çekici ve de vamp bir görünüm yaratmak istiyorsanız kırmızı ya da bordo ruj sürebilirsiniz. Aşağıdaki kedi gözü makyajı örneklerini incelerseniz kafanızda bir şablon belirecektir.

Kedi Gözü Makyajı Blue-Glittery-Cat-Eyes-Tutorial

Gözünüzü Kırpmayın
İlk yapılan hatalardan biri genel olarak göz kırpmak oluyor. Hangi yaşta olursanız olun ister 17 ya da 70 gözün kapalı olması baskı yaratabilir ve dolayısıyla bu baskıda gözümüzü kırpmamıza ve dolayısıyla yamuk bir çizgiye neden olur.”

Cat-Eye-Look

Tek adımda kuyruk yapmayın.
Kedi Gözü ya da Kuyruk 4 ila 8 arasında fırça darbesi ile gerçekleşir. Buda fırçayla ne kadar rahat olduğuna bağlıdır. Hataları azaltmak için kısa kısa sürerek devam edin.

cat-eye-makeup-look

Cildi Çekiştirmeyin.

Eyelinerınızı göz kapağınızı çekiştirdiğinizde sürerseniz bıraktığınızda yamuk bir çizgi ile karşılaşırsınız.

cateye-makeup

Alt kirpiklerini çizerken, kalem kullan. Alt kirpiklere Eyeliner uygulamak biraz sert olabilir. Onun yerine tam alt kirpiklerin üstüne kalem ya da far sürerek ve yayarak arzu ettiğiniz yoğun gözleri daha başarılı bir biçimde elde edebilirsiniz.

cateye-makeup

Gece için yoğun gözler istiyorsan, JEL, MYSTİKOL VEYA LİKİT KULLAN. Koyu ve vurgulu gözleri yukarda ki Eyelinerları kullanarak yaratabilirsiniz ve hemde da kalıcılığı daha fazla olacaktır. Özel gecelerde bu denli Kedi Gözü görmemizin sebebi de budur!


makeup-cat-eye

Gözleriniz daha küçük ya da gözleriniz çukur, veya ince çizgiler varsa, KALEM KULLANIN. Sert hatlı çizgiler bu durumlarda gözlerin daha küçük görünmesine neden olur. Bu durumlarda daha yumuşak odaklı kalem uygulamaları idealdir. Kirpiklerin etrafında derinlik katarken gözleri kapatmaz.


Make-up-Smokey-Cat-Eye-eyeliner

Eye-Brown-Smokey-Cat-Eye-eyeliner
Eye-Brown-eyeliner-Smokey-Cat-Eye

Eye-Brown-eyeliner-Cat-Eye-Smokey-
eyeliner-Eye-Brown-Cat-Eye-Smokey-
Cat-Eye-Smokey-eyeliner-Eye-Brown
Kedi Gözü Makyajı – Eye-Brown-Cat-Eye-Smokey-eyeliner
Smokey-eyeliner-Eye-Brown-Cat-Eye
eyeliner-Smokey-Eye-Brown-Cat-Eye
Smokey-Eye-Brown-Cat-Eye
Tutorial-Makeup-Smokey-Eye-Brown-Cat-Eye

Makeup-Smokey-Eye-Brown-Cat-Eye -Tutorial
Smokey-Eye-Brown-Cat-Eye -Makeup-Tutorial


Smokey-Eye-Brown-Cat-Eye -Makeup-Tutorial-Matte-Beige

Brown-Cat-Eye -Makeup-Tutorial-Matte-Beige-Smokey-Eye

Makeup-Tutorial-Matte-Beige-Smokey-Eye-Brown-Cat-Eye
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. İlkcan dedi ki:

  Güzel anlatım. Güzel fotoğraflar. Kedi gözü makyajı demek çekik gözler demek, çekik gözler demek etkileyici bakışlar demek

 2. Neriman dedi ki:

  Önce yüzümüze cildimize uygun doğru makyaj bazını uyguluyoruz.Göz kapaklarına primer sonra nude tonlarda göz farı uygulayarak göz makyajının kalıcı olmasını sağlıyoruz. Siyah eyelinerı gözlerinin dış köşelerinden başlayıp içlere doğru sürüyoruz.
  Gözlerin iç kısımlarından orta noktaya doğru eyeliner çizgisini tamamlıyoruz.Alt kirpik çizgilerine de eyelinerını çek ancak çizgiyi gözlerinin orta kısmına geldiğinde yarıda bırak, gözlerinin iç köşelerine kadar devam ettirme.
  İki kat siyah maskara uygulayarak kusursuz kedi makyajın olsun.

 3. İpek dedi ki:

  En sevdiğim makyaj türü.

 4. Binnaz dedi ki:

  Çarpıcı bakışlar 🙂 etkileyici gözler 🙂 Göz makyajınızı daha çok derinlik ve gölge katmak istiyorsanız göz kapağınızın dışına doğru hafif hareketlerle koyu gri far uygulayabilirsiniz. Rimelinizi ise en az iki kat uygulayarak yoğun kirpikler elde etmelisiniz. Kedi gözü makyajının amacı çekik gözler yaratmak olduğundan kuyruğunuzu biraz uzun ve eğimli çekmenizde fayda var. Kuyruğunuzu başarılı şekilde çekebilmek için likit eyeliner ürünleri tercih edebilirsiniz. Çekeceğiniz eyeliner çok fazla kalın olursa belirgin bir şekil olmayacağı için kedi gözü görünümünü elde edemeyebilirsiniz. Bunun için mümkün olduğunca orta düzeyde bir incelik kazandırmaya dikkat etmelisiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.