Kırık Saç Uçlarının Nedeni

Kırık Saç Uçlarının Nedeni

Kırık Saç Uçlarının Nedeni

Birçoğumuz bu sorun yüzünden saçlarımızı sık sık kestiririz ve bunun gibi çözümler ararız.

Kırık saç uçlarının birkaç nedeni vardır. Yoğun kimsayal içerikli şampuanlar, saçı sıcak suyla yıkamak, saçı yüksek ısıda kurutmak gibi. Saç uçları yanlış uygulamalara fazla maruz kalan yerlerdir. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız basit önerilimize kulak verebilirsiniz.

Saç kırıklarının iki önemli nedeni vardır ?

1 – Dış etkenlerin (perma,fön, boya, röfle vb sebeplerle ) sebep olduğu yıpranmışlık.

2 – Saç köklerindeki zayıflık. Bu iki olumsuz etken saçınızda mevcutsa, saç kırıklarıyla başınız dertte demektir.

Saç köklerinden gelen güçsüzlüğü gidermek için, saç diplerini bitkisel ürünlerle besleyerek desteklediğinizde;

Saç kırıkları ve kuruluğu azalır,

Saçlar daha hızlı uzar,

Saç dökülmesi azalır.

Düzleştirme, fön, boya, röfle, oryal gibi sert uygulamalardan kaynaklanan, saç kırıklarını tamir etmek için, şu anda dünyada üç yöntem uygulanmaktadır :

Sentetik tabanlı krem ve maskelerdir. Bunlar yıpranmış saça anlık iyi bir his verirler, ancak saçta tutunma kabiliyetleri yoktur, yıkandıklarında suyla birlikte akar giderler. Bu sebeple yıpranmış ve kırık saçları onaramazlar. Suyla akmayan ve saçta kalan sentetikler ise, saçlarda matlık oluşmasına sebep olur.

Argan yağı, hint yağı, yumurta, bal gibi malzemelerle yapılan doğal maskelerdir. Bunlar sert saçları yumuşatır ve parlatırlar. Ancak bunların da, saç kırıklarını kalıcı olarak tedavi etme yetenekleri yoktur.

Tartışmasız en iyisi; sıvı keratinlerdir. Liquid Keratin Serumu sayesinde, saç kırıklarını kestirmek zorunda kalmadan rahatlıkla tamir edebilirsiniz. Çünkü saçınıza yüklediğiniz keratinler, kırık saçların derinliklerine girerek, kemiksi bir kaynak yaparlar ve kırık saçları kolaylıkla onarırlar. Sürekli saç kırıklarıyla uğraşmazsınız.
İşin diğer önemli bir yönü de, yapılan bilimsel araştırmalar ve klinik testlerde de keratinler, saç kırıklarını onaran en başarılı ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak ne var ki, keratin içeren her ürün, istenilen sonucu vermez. Çünkü keratin oranı çok az olması, veya sentetik ve kimyasal katkı içermesi, faydadan çok zarar verir. Buna çok dikkat etmek gerekir. Aradaki farkı anlamanın en iyi yolu, keratinli ürünün kırık saçlara vereceği anlık etkisine değil de, kalıcı etkisine önem vermek gereklidir.

İşte Liquid Keratin Serumu ve Keratin yağı, şüphesiz sizlere en saf keratin bakımını sunduğundan, kalıcı etkisini, saç kırıklarınızın kısa sürede giderilmesiyle görebilirsiniz.

Saç Kırıklarının Dış Etkenli Sebepleri

Eğer saçlarınız zaten kökten güçsüz ise, bir de saçınıza uyguladığınız aşırı ısı, fön ve düzleştiriciler saçın nemini iyice azaltarak saçlardaki kurumayı arttırdığı gibi; saç boyaları, röfle ve oryal gibi saça uygulanan bir çok kimyasal ürünler de, saçın öz yapısına zarar vererek, saçların kurumasına sebep olurlar. Kuru saçların kırılması ve kopması ise, çok daha kolay olur.
Saç kırıklarına evde çözüm önerileri
Saç kırıklarından şikayet ediyorsanız ve çözümü saçların uçlarını kesmekte buluyorsanız sizlere harika çözüm önerilerimiz var. Aşağıda sizler için hazırladığımız tarifler ile saç kırıklarından rahatça kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınız sağlıklı ve kırıksız olur.

Saç Kırıkları İçin Maske Tarifi

1 adet yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı bal
4 tatlı kaşığı zeytinyağı

Tüm malzemeleri uygun bir kase içerisine alın ve iyicene karıştırın. Karışım saçlarınıza tutam tutam uygulayın. Karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra bir bone takıp 30 dakika bekleyin. Süre sonunda saçlarınızı şampuan ile yıkayıp temizleyin. Haftada 1 gün ve düzenli bir şekilde uygulayabilir ve kırıklarınızı giderebilirsiniz.
Saçınıza doğal bir yağ sürün
Pahalı ve saçınızı anlık yumuşatan kimyasal serumlardan vazgeçin.

Bunların yerine doğal yağları tercih edin. Saç uçlarınızı sağlıklı tutmak için birkaç damla yeterli olacaktır.  Özellikle saçınızı uzatıyorsanız bunu duymak biraz üzücü olabilir.

Haftada bir uygulayabileceğiniz Saç Bakım Yağları ile saçınızın nem dengesini sağlamış ve çabuk uzamasına destek sağlamış olursunuz. 11 çeşit bitkisel yağ ve E vitaminden oluşan özel bitkisel yağ formülleri ile birçok bakım ürünü karşımıza çıkmaktadır. Örnek olarak verebileceğim Softem Saç Bakım Yağı, saçları derinlemesine besler. Güçlendirmeye, dökülmeleri önlemeye yardımcı olur.

Saçlarınız parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.