Kırılan Tırnağı Çay Poşetiyle Tedavi

Kırılan Tırnağı Çay Poşetiyle Tedavi

Ellerimiz ve tırnaklarımız biz kadınlar için oldukça önem taşımaktadır. Düzenli olarak peeling yaparak ölü derileri uzaklaştırmak ve nemlendirme işlemini yapmak oldukça önem taşımaktadır. Tırnaklarınızın düzenli olarak manikür yapıp oje sürmek vazgeçilmez haldedir. Peki, bu kadar özenle baktığınız ve üstüne titrediğiniz tırnaklarınız kırılınca ne yapıyorsunuz? Muhtemelen üzülerek kırık tırnağı kesiyorsunuz. Fakat artık buna hiç gerek kalmadan kırık tırnağı tedavi etmek artık mümkün.

Artık kırılan tırnağınızı kesmenize ve ellerinizde kötü bir görüntü oluşturmanıza gerek yok. Evde bulunan çay poşetleri ile kırılan tırnağınızı onarmak çok basit. İhtiyacınız olan şeyler bir adet çay poşeti, makas, törpü ve takma tırnak yapıştırıcı eğer elinizde yoksa parlatıcı da kullanabilirsiniz. Bu yöntemde tırnağınızın temiz olması çok önemli. Ayrıca eğer oje var ise muhakkak temizleyin ellerinizi yıkayın ve kuruduğundan emin olun.

Son derece dikkatle ve özenle bakımını yaptığımız tırnaklarımız talihsiz bir şekilde kırılabilir ve bozulabilir. Bunun sonucu olarak tırnağınızı kesmek zorunda olduğunuzu sanabilirsiniz. Fakat kesmek zorunda değilsiniz. Kırılan tırnağın kesmeden tedavi edilmesi mümkün! Bunun için işe ihtiyacınız olan iki şey var. Bir adet çay poşeti ve parlatıcı bir oje yeterlidir.
İlk olarak bu işlemi uygularken tırnağınızın temiz olması gerekmektedir. Bu yüzden tırnağın üstündeki ojeyi iyice temizlemek ve kurulamak gerekir. Daha sonra hemen hemen kırık boyutunda bir çay poşeti kesmeniz gerekir. Tırnağınızın üstüne bolca parlatıcı sürerek işe başlıyoruz. Daha sonra kırık olan bölgeye yerleştiriyoruz ve kurumaya bırakıyoruz. Kuruduktan sonra üzerinden bir kat daha parlatıcı ile geçiyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.

Üzerine istediğimiz bir ojeyi sürdükten sonra emin olun ki kırık bölge hiç belli olmayacak ve sizi rahatsız etmeyecektir. Tırnağınız uzayana ve iyileşene kadar bu işlemi devam ettirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.