Kırılan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Kırılan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Kırılan tırnaklar bazı durumlarda gerçekten çok büyük acılar verebilir. Fakat kırılan tırnaklardan kaynaklanan bu acı kırılan tırnak bakımı ile kolaylıkla giderilebilir. Bizde sizlere bu makalemizde Kırılan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tırnaklar kimi zaman zayıflayıp güçsüzleşebilir. Bu zayıflama ve güçsüzleşmenin birçok farklı sebebi olabileceği gibi herhangi bir yere çarpma gibi nedenlerden de kaynaklanabilir. Kırılan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır hakkında anlatacaklarımız ile sizde birçok farklı pratik yol ile kırılan tırnaklarınıza evde bakım yapabileceksiniz.

Kırılan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ?

İçindekiler

Bazı durumlarda kırılan tırnaklar hiç beklemediğiniz acılara sebep olabilir. Bu kırılan tırnaklardan kaynaklanan acıyı sonlandırmak ve aynı zamanda tırnaklarınızı güçlendirmek adına birçok farklı işlem mevcut. Bu işlemler arasında kırılan tırnaklar için bakım maskeleri ve birçok farklı tarifte yer almakta. Fakat bugün sizlere ilk olarak tırnak kırılmasına yapabileceğiniz bir hileden bahsedeceğiz.

Kırılan Tırnağa Geçici Bakım Yapmak

Tırnağınız kırıldığı zaman hala tırnağınızın kalan kısmı ile bir bağlantısı mevcut ise kesinlikle koparmamalısınız. Bu anlatacağım kırılan tırnağa geçici bakım yapma yönteminde bir para bandı yeterli olacak. Para bandını ilk işlem olarak kırılan tırnağınızın üzerine yapıştırmanız gerekiyor. Sonrasında ise makas yardımıyla temizleyip düzeltmeniz gerekiyor.

Para bandını koparma işlemini yaparken makas kullanmanız önemli. Eğer makas kullanmamayı seçerseniz tırnağınızı tekrar kırabilir ve büyük bir acı yaşayabilirsiniz. Para bandı yerine koli bandı da kullanabilirsiniz. Fakat çift taraflı elektrik bandı veya koyu renkli bantlar kullanmamanızı öneririz. Bandı yapıştırırken bandın kaymasını önlemek adına parmağınızın alt tarafına doğru bandı kıvırma işlemini de yapabilirsiniz. Bandı kırılan tırnağınıza uygun bir biçimde kesin. Eğer kırılan tırnağınız koptuğunda sallanır veya yırtılır ise bu yöntem kırılan tırnak bakımı için çok iyi fakat az bilinen bir yöntemdir. Fakat bu yöntem günü kurtaran bir yöntemdir kalıcı bir çözüm değildir.

Kırılan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır hakkında sizlere çok önemli ve güzel bir hile öğrettiğimizi düşünüyoruz. Fakat bu hile dediğimiz gibi kalıcı bir çözümden ziyade anı kurtarmak için geçici bir çözüm olarak kabul ediliyor. Hem kalıcı olarak çözüm bulmak için hem de daha güçlü tırnaklara sahip olmak için Tırnakları Güçlendiren Tarifler yazımızı okumanızı öneririz. Kırılan Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır konusu hakkında hala soru işaretleriniz var ise bizlere yorum bölümünden ulaşabilirisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.