Kirpik ve kaş lifting keratin bakımı

Kirpikler kadınların güzellik konusunda en çok emek sarf ettiği alanların başında geliyor. Bakımlı kaş ve kirpikler bakışlarımızın daha iddialı …

Kirpik ve kaş lifting keratin bakımı

Kirpikler kadınların güzellik konusunda en çok emek sarf ettiği alanların başında geliyor. Bakımlı kaş ve kirpikler bakışlarımızın daha iddialı görünmesini sağlıyor. Bu anlamda cildimize ve saçlarımıza gösterdiğimiz ilgiyi aynı şeklide kaş ve kirpiklerimize de göstermeli, gerekli bakımları düzenli olarak uygulamalıyız.

Kirpik lifting keratin bakımının kirpiklere herhangi bir zararı var mıdır?

İçindekiler

Maskaraya, kirpik permasına, kirpik kıvırıcılara, ipek kirpik uygulamasına karşın güvenli, etkili ve acısız bir alternatif olan kirpik lifting keratin bakım ürünleri SGS ve Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Fakat ülkemize standartlara uymadan giriş yapan bazı ürünler de bulunmaktadır. Bu anlamda uygulama yapılan merkezin güvenilirliği çok önemlidir. Güvenilir olmayan merdiven altı firmalarda kullanılan solüsyonlar alerjik sorunlara yol açabilir. Ancak etkin, kaliteli ve ürün doğru uygulama ile birleştiğinde kirpik lifting keratin bakımı kirpik ya da gözlere zarar vermez.

Kirpik ve kaş lifting keratin bakımının aşamaları nelerdir? Ne kadar sürer?

Türkiye’de kirpik ve kaş lifting keratin bakımı konusuna dair birçok marka vardır ve uygulama merkeze göre değişkenlik gösterebilir. Yaklaşık olarak 1 saat süren ve deneyimli kişilerce yapılması önerilen kirpik lifting keratin bakımı için uygulama sırasını şu şekilde özetleyebiliriz:

1.adım: Keratin lifting losyon (kıvırıcı, kaldırıcı losyon) sürülür.
2 adım: Sabitleyici losyon sürülür
3. adım: İhtiyaç varsa, kaşlar ve kirpikler boyanır. Böylece daha derin bakışlar elde edilir.
4. adım: Tüm uygulama sonrasında bakım yağları ve vitamin desteği verilir. 

Kirpik ve kaş lifting keratin bakımının kalıcılığı ne kadardır?

Kalıcılığı 1 ila 3 ay arası olan kirpik ve kaş lifting keratin bakımı sonrasında, uygulamayı yaptıran kişinin kirpiklerini her sabah düzenli olarak fırça yardımı ile taranması gerekir.

Devam ürünü olan keratin maskara ile kirpiklerimizin güçlenmesi sağlanır ve günde en az bir defa kullanılmalıdır.

Kaş ve kirpik bakımı nasıl yapılır? 

Kirpik ve kaş liftinginde uygulanmakta olan keratin bakım içeriğindeki hyaluronik asit sayesinde kirpik çapınız % 20 genişleterek kirpiklerin daha uzun dolgun ve kıvrık görünmesini sağlarken bakışlarınızı canlandırır ve gözlerin daha iri görünmesi sağlar. Ortalama 3 yahut 4 uygulama sonrası kirpik ve kaşlarınızda gözle görünür kalınlaşma ve uzama kaydedilir.Cilt Bakımı ve Hoşluk Uzmanı Ebru Roma’ya kaşlara ve kirpiklere uygulanmakta olan kirpik ve kaş liftingi hakkında sık sorulan soruları sorduk. 

Kirpik & kaş lifting keratin bakımı kimler tercih etmeli?

• İnce, zayıf, seyrek, düz kaş ve kirpiklere sahip olan kişiler

• Kalın, sık, düz kaş ve kirpiklere sahip bayan ve erkekler

• Kirpikleri ipek kirpik uygulaması nedeniyşe ziyan görmüş kişiler

• Kaş ve kirpiklerinde dökülme olanlar

Kirpik lifting keratin nakım kimlere uygulanmaz?

• Menstürasyon (âdet) devrinde olan kadınlara

• Gözlerinde çok hassasiyet ve alerjik durumu olan kişilere

• Gebelerde ise 4. Aydan sonra kişinin kendi tercihi doğrultusunda gönül rahatlığı ile uygulanabilir

Kirpik lifting keratin bakımının kirpiklere rastgele bir ziyanı var mıdır?

Maskaraya, kirpik permasına, kirpik kıvırıcılara, ipek kirpik uygulamasına rağmen inançlı, tesirli ve acısız bir alternatif olan kirpik lifting keratin bakım eserleri SGS ve Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Ancak ülkemize standartlara uymadan giriş yapan kimi eserler de bulunur. Bu manada uygulama yapılan merkezin güvenilirliği son derece kıymetlidir. Sağlam olmayan merdiven altı şirketlerde kullanılacak olan solüsyonlar alerjik sorunlara yol açabilir. Lakin faal, nitelikli ve eser gerçek uygulamayla birleştiğinde kirpik lifting keratin bakımı kirpik yahut gözlere ziyan vermez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.