Kirpiklerin Doğal Görünmesi İçin Yapılabilecekler

Kirpiklerin Doğal Görünmesi İçin Yapılabilecekler

Bir yüze bakıldığında ilk dikkat çeken yer gözlerdir. Gözlerin güzelliğini ise kirpikler öne çıkarır. Peki, kirpikler nasıl daha uzun, kıvrık ve doğal görünür?

Kirpiklerin daha uzun ve doğal görünmesinin sırı düzenli olarak taramaktır. Pek çok çeşit kirpik tarakları bulunmaktadır ve düzenli bir şekilde tarayarak kirpik diplerinizi güçlendirmeniz mümkündür. Kirpiklerin makyaj olmadan da doğal ve kıvrık görünmesinin bir diğer yöntemi ise kirpik kıvırıcılarıdır. Kirpik kıvırıcıları çok kıvrık olmayan veya yere bakan kirpik sahipleri için oldukça kullanışlı olabilir. Makyaj öncesinde veya makyaj yapmadan sadece kirpik kıvırıcısı kullanmak kirpiklerin daha doğal durmasını sağlamaktadır. Kirpiklerin daha doğal durmasını sağlayan bir diğer etken ise aşırı makyajdan kaçınmaktır. Kirpik üzerine uygulanan maskara birkaç kattan sonra topaklanmaya ve yapay bir görüntüye ulaşmayı sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı kirpik yapınıza uygun olan bir maskarayı fırçasıyla tarayarak en fazla iki kat uygulamak doğal görünmemeyi sağlamaktadır. Bir diğer etkili olan yöntem ise renksiz maskaralardır. Günlük hayatınızda yada makyaj yapmadığınız zaman bir kirpik kıvırıcısı yardımı ile kirpikleri kıvırmak ve renksiz maskara ile sabitlemek oldukça doğal bir görüntü yaratacaktır. Doğal görünümlü kirpiklerin başka bir yolu ise kirpik dibini doldurmaktır. Kirpik diplerine siyah yada kahverengi bir eyeliner veya kalemle doldurmak daha yoğun bir kirpik görünümü verirken makyaj olduğu belli olmayarak doğallığı öne çıkarır.

  • Kirpiklerine serum uygula
  • Doğru maskarayı bul
  • Maskaranı mutlaka uyumadan önce temizle
  • Kirpiklerini kıvır

Maskaranı uygularken yukarı bakmak en sık yapılan yanlışlardandır. Maskaranı sürerken her zaman aşağı doğru bakmalısın. Böylece maskaranı daha etkili ve doğru uygulayabilirsin. Maskara sürdükten sonra kirpikleri kıvırmak çok yanlıştır. Bu hata kirpiklerinin kırılmasına bile neden olabilir. Önce kirpiklerini kıvır daha sonra maskaranı uygula. Maskara fırçasına daha fazla ürün gelmesi için fırçayı sürekli maskara ambalajına sokup çıkarmak maskaranın ömrünü kısaltacaktır. Bu işlem maskaranın içine hava girmesine neden olacağı için maskaran kısa sürede kuruyabilir. Uzun kirpikler için etkili bir maskaraya ihtiyacın olacak.  Göz makyajında ilk olarak maskara uygulayanları görüyoruz, yapmayın! Önce farını, eyelinerını sürdükten sonra maskaranı uygulamalısın.
Maskaran bittikten sonra çöpe atmak yerine fırçasını temizleyerek kaş tarağı olarak kullanabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.