Kış Ayında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış Ayında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış aylarına girmemizle birlikte saçlarımız artık normale göre daha çok kırılır ve yıpranır. Taktığımız bereler saçları yağlandırmakta soğuk havalar ise saçlarımızı normalden daha çok kırmaktadır. Saçlarımızın kış aylarında bile parlak ve ışıltılı gözükmesini istiyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yüksek Isıdan Kaçının!

Saçlarımızın soğuk almasıyla birlikte yüksek ısılarında kullanımı saçlarımızı yıpratacaktır. Saç kurutma makinelerinin olabildiğince kullanımı azaltılmalı veya az ısıda kullanılmalıdır. Saçlarınızı yıkarken de fazla sıcak su kullanmamalıyız. Bu sıcak su saçları yıpratabileceği gibi saç derilerinin de soyulmasına fırsat verecektir.

Günlük Saç Yıkamayın!

Günlük saç yıkamaya her ne kadar yaz aylarında saçlarımıza alıştırmış olsak dahi kış aylarında en az 2 günde bir en fazla 3 günde bir yıkamalıyız. Günlük yıkamak saçlarımızı daha çok yağlandıracaktır. Yağlı saç görüntüsü birçoğunuzu rahatsız edebilir.

Kışın yağlı saç bakımı da oldukça önemlidir. Yağlı saçlarımıza bakım kürleri ile canlılık kazandırmalıyız. Yapabileceğimiz ve evde hepimizin evinde bulunabilecek malzemelerden doğal bir maske elde edebiliriz. Bu maske için çok kolay iki malzeme bulunmaktadır. Yoğurt ve yumurta. 50 gram yağsız yoğurt ve saç boyutunuza göre yumurtayı güzelce karıştırın. Yıkadığınız saçlarınızı nemli iken özel karışımınızı masaj yaparak saçlarınıza uygulayınız. En az 30 dakika en fazla 40 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Bu maske günlük kullanılmamalıdır. En fazla haftada iki kez kullanılmalıdır. Bu maske sayesinde saçlarınız kış aylarında bile parlak görünebilecek.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.