KIŞ KAPIDA: CİLDİNİZİ CANLANDIRACAK 5 BAKIM ÖNERİSİ

Bol güneşli, nemli ve cıvıl cıvıl bir yaza daha veda ettik ve sonbahara adımımızı attık. Önümüz kış ve o gelmeden önlemimizi almamız gerekiyor …

KIŞ KAPIDA: CİLDİNİZİ CANLANDIRACAK 5 BAKIM ÖNERİSİ

Bol güneşli, nemli ve cıvıl cıvıl bir yaza daha veda ettik ve sonbahara adımımızı attık. Önümüz kış ve o gelmeden önlemimizi almamız gerekiyor. Kış aylarının o soğuk, kuru ve keskin havası yavaş yavaş geri dönmeye hazırlanıyor. Cildimizin de bu soğuk havalara hazırlanması gerekiyor. Peki, cildimize nasıl iyi bakabiliriz? 5 adımda kışın o keskin soğuğundan ve kuruluğundan cildimizi nasıl koruyabileceğimizi sizin için derledik.

1

Bol su tüketin
Su tüketiminin kanıtlanmış sayılamayacak kadar çok yararı vardır. Bunlardan birisi de cilt bakımına ve sağlığına sağladığı yarardır. Bol su tüketimi cildinize gereken canlılığı ve nemi fazlasıyla sağlayacaktır. Bu yüzden sağlıklı bir cilt için bol su içmek ilk şarttır.

2

Mutlaka nemlendirin
Cildinizin kuruluğunu ve gerginliğini alacak en önemli çözümlerden biri şüphesiz nemlendirici kremlerdir. Duştan sonra veya evden çıkmadan önce mutlaka cildinizi nemlendirin ve nemlendiricinizi çantanızda bulundurmaya özen gösterin. Cildiniz kesinlikle parlayacak ve çok daha sağlıklı görünecek.

3

Eldiven kullanın
Soğuk havalardan en çok muzdarip olan ellerimizdir. Kış aylarında ellerimiz hiç olmadığı kadar fazla kurur ve gerginleşir. Bu yüzden elinizi soğuk havaların kuruluğundan korumanın en temel yolu, eldiven takmaktır. Yanınızda mutlaka eldiven taşıyın ve kullanmayı unutmayın. İşe yaradığını göreceksiniz.

4

Vitaminler kullanın
Kış aylarında hem cildimizin hem de vücudumuzun bağışıklığı düşer ve normalden daha çok hastalanabiliriz. Bu yüzden hem cildimizi hem de sağlığımızı korumamızın yollarından biri vitamin kullanmaktır. Güzel ve dengeli beslenmenin yanında takviye edici vitaminler kullanmak, hem cildimize iyi gelecek hem de sağlığımızı korumamıza yardımcı olacaktır. Kullanabileceğimiz A, C ve E vitaminleri kesinlikle sizi daha iyi hissettirir hem de daha sağlıklı gösterir.

5

Sıcak suyla duş almayın
Kurumuş ve yıpranmış cildin düşmanı kesinlikle sıcak sulardır. Çok sıcak suda duş almak cildimizin daha çok nem kaybetmesine ve kurumasına yol açar. Bu yüzden çok sıcak suda duş almaktan kaçınmalı, ellerimizi ve yüzümüzü yıkarken bile ılık su kullanmalıyız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.