Kış Mevsiminde Cilt Bakımı

Kış Mevsiminde Cilt Bakımı

Kış ayları soğuk geçmesi nedeniyle insan cildine kalıcı etkiler bırakabiliyor.Kış aylarında sığuk hava ile temas eden cilt soğuk havanın etkisi ile hassaslaşıp , catlayabiliyor. Ciltte gerçekleşecek el ve yüz çatmaları cildin güzelliğini bozuyor hatta ciddi sağık sorunlarına yol açabiliyor.

Kış mevsiminde giydiğimiz kalın ve tüylü kazaklar cildi tam soğuktan koruyamazken ayrıca cildi tahriş etmektedir. Bu yazımızda tahriş , çatlama ve cildinizi nasıl soğuktan koruyacağınızı anlatacağız.

Cilt Temizliği

Cilt bakımınız için kış aylarında yapmanız gereken en önemli unsur temizlik olacaktır. Kış aylarında çevre kirliliği yüzünden cildimizde etkilenmekte. Cildin etkisi atlında kaldığı tüm bu negatif etkilerden korunmak için cilt temizliğine önem vermelisiniz.Kış aylarında yapmanız gereken cilt temizliği nemli sabunlar , jeller , cildi nemlendirmek ve suyla temizlemektedir.

Sonraki En Önemli Unsur ; Nemlendirmek

Nemlendirmek , cildi diri tutmak için en önemlis unsarlardan birisidir. Nemlendirici kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu unsurlar cildinize uygun olan nemlendiriciler kullanmalısınız. Tercih edilecek nemlendiricilerin içersinde , vazelin , üre gibi etkenler bulunmalıdır. Her duştan çıktıktan sonra uygulamak cilt sağlığı ve güzelliği için büyük bir rol oynayacaktır.

Peeling Uygulamak

Peeling cilt üzerinde kalan ölü deriyi çıkartarak yerine taze bir cildin gelmesini sağlmak için yapılan işlemdir. Kış aylarında cildin uygunluğuna göre ne kadar kullanılacağı seçilerek asit içeren kremler , jeller veya yapılacak maskeler ile cildin üzerinde bulunan ölü deriyi yenilenmesini sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.