Kışın Makyaj Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Kışın Makyaj Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Kışın Makyaj Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Kış ayının gelmesi ile beraber kadınların en büyük sıkıntıları uygulayacağı makyajlar üzerinde değişiklik göstermektedir. nasıl makyaj yapabileceklerini bilenmeyen kadınlar için bu yazımı içerisinde bazı önerlerde bulunmaya çalıştık. Genel olarak kış makyajı yapılırken renk seçimleri kişilerin kıyafet renklerine göre planlanmalıdır. Yaz aylarında cild rengi esas alınırken kış aylarında kıyafetlerin esas alınması gerektiği önerilmekte. Bu dönem içerisinde uygulanan makyajlarda ruj renginin bordo ve kırmızı olduğunu, eyelinerlerin kuyruklu olduğunu, gözlerin daha çok dumanlı görünüm kazanması gerektiği betimlenmektedir. Kusursuz bir görünüm yakalamak adına uygulanan makyajlardaki renk tonlarının oldukça önemli olduğunu söylemek istiyoruz. Bu makyaj türünün yapılmadan önceki hazırlıkları yine yaz aylarında olduğu gibi cilt kusurlarını üzerini örtecek kapatıcılar ile cilt temizliğinin sağlanması gerektiğidir.

Kış Makyajı yapılırken uygulanacak kapatıcı işlemlerde dikkat edilmesi gereken tek nokta göz altı morluklarıdır. Bu dönem içerisinde göz altı morluklarının doğal bir görünüm kazanabilmeleri için kapatıcı seçimi daha çok turuncu ve mora yakın renklerden oluşmalıdır. Cildi bu şekilde hazırlayan kişiler, kış makyajını daha çok su bazlı fondöten, allık ve krem seçerek başlatmalıdır. Bu seçimler ile yapay bir görünümden uzak olunabileceğini, uygulanan makyaj ile doğal bir cilt görünümü kazanabileceklerini söyleyebiliriz. Makyajın dengeli bir şekilde yapılması durumunda cildin nem dengesini de koruduğunu söyleyebiliriz. Kış makyajı sırasında seçilecek rujların tamamen koyu renklerden oluşmasına dikkat etmeye çalışınız.

Kış makyajı uygulamak isteyen kadınlar, rimel seçimlerini de daima siyah renk üzerine yöneltmelidir. Bu sayede daha dikkat çekici, daha büyüleyici bir görünüm kazanabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Yaz makyajı ile kış makyajı arasındaki en büyük farklarından da bahsedecek olursak; kış makyajı cildin nem dengesini koruyarak kurumasının önüne geçmektedir. Diğer makyajlara göre kolay kolay akmaz, kaybolmaz. Bu makyajı uygulayan kadınlar pudra kullanımına da bir son vererek cildlerin pul pul olmasının önüne geçmektedirler. Kış makyajının bilinen en eksi yönünün ise yine pudra kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Pudra kullanımı yapılamadığı için gözle görünen gözeneklerin kapanma işlemi doğal olarak sağlanamadığı ifade ediliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.