Kışları Kilo Almayı Önleyebilecek Öneriler

Kışları Kilo Almayı Önleyebilecek Öneriler

Kış mevsiminde diğer mevsimlere göre daha az hareket edildiği için diğer mevsimlere göre daha az hareket ve iş yapıldığından dolayı kilo alma sorunları artmaktadır. Durum böyle olunca insanlar daha fazla kilo almaya başlarlar , beslenme alışkanlıkları tamamen değişecektir . Yapılan hareketler azaldıkça kilolar artış göstermeye başlayacaktır ve bu sorunun önüne geçmek zor bir durum haline gelecektir. Gelecek yaz mevsimine sağlıklı ve fit bir şekilde girmek istiyorsanız kış mevsiminden hazır olmalısınız . Bu konu hakkında da sizler için bir içerik hazırladık kış aylarında kilo almamak için ne yapılmalıdır ? .

Kilo Verme Yöntemleri :

İçindekiler

Kış aylarında hareketsiz kalındığından dolayı bir zaman sonra metabolizma yavaşlamaya başlayacak ve kilolarınız artış göstermeye başlayacaktır. Fakat bu kilo durumunun önüne geçebilmek için meyve , sebze , tatlı , hamur işi tüketirken olayı abartmaktan kaçınacağız. Eğer diyabet hastalığınız gibi önemsenmeyecek bir hastalığınız yok ise meyve tüketmeye başlayabilirsiniz özellikle portakal , mandalina gibi meyveler enerji ihtiyacınızı doğal olarak karşılayacaktır. Portakal ve mandalina tüketildiği zaman vücutta bulunan bakterilere , mikroplara karşı bağışıklılığı arttırır ve diğer zararlı enfeksiyon türlerinden sizleri korur. Fazla meyve tüketiminde kilo aldırmaya başlayacaktır. Kış aylarında kilo vermek için tüketebileceğiniz sebzeler ise maydanoz , lahana gibidir.

Kışları Kilo Almayı Önleyebilecek Öneriler :

Metabolizma hızını düşürmemeniz gerekiyor aksi taktirde fazla bir şekilde kilo almaya başlayacaksınız . Günde üç litre su tüketimi yapabilirsiniz.

Yağlı yiyecekleri tüketmekmeyerek protein ağırlıklı besinler tüketebilirsiz. Örnek haşlanmış tavuk tavuk.

Akşam veya geç saatlerde yemek yemeyi azaltın onun yerinede sabah kahvaltınızı en iyi şekilde yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.