Kolay Eyeliner Çekme Teknikleri Resimli

Kolay Eyeliner Çekme Teknikleri Resimli

Eyeliner göz makyajının önemli unsurlarından biri. Ancak eyeliner kullanmaktan daha önemlisi onu doğru şekilde uygulayabilmektir. Genelde tercih edilen siyah renk ve kahverengi eyelinerdır. Size Kolay Eyeliner Çekme Teknikleri hakkında birkaç küçük bilgi vermek istedik.

Açık renk gözlere sahipseniz kahve rengi, koyu renk gözlere sahipseniz siyah kullanmanız daha uygun olacaktır. Öncelikle eyeliner satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atalım.

Eyeliner Tercihleri

Çoğu kadın kullanım kolaylığıu açısından kalem eyeliner tercih eder. Ancak doğru kalem seçmek için dikkat edilmesi gereken, kalemin silikon yapıda olup kolay kayganlık oluşturmasıdır. Ayrıca bulaşmaması da sağlıklı kullanım açısından önemlidir.

Krem ve jel eyeliner kullanmayı tercih eden kadınlar bunu fırça ile uygulayabilirler. Bu çeşitler likit eyeliner görüntüsüne yakın bir görüntü verirler. Kullanımı likit eyelinerdan daha kolaydır ancak kuruması zordur. Kolay dağılan bir yapıya sahip olduğundan daha çok dumanlı göz makyajı yaparken kullanımı tercih edilir.

Sıkıştırılmış pudra şeklinde üretilen bir ürün olan cake eyeliner da nemli bir fırça ile uygulanır. Likit eyelinera benzeyen bir etkisi vardır ve uygulaması kolaydır.

Likit eyeliner, en çok dikkat çekeni uygulaması en zor olan üründür. İnce bir fırça yardımı ile sürülür ancak kalem uçlu olan çeşitleri de bulunmaktadır. Kalem uçlu likit eyeliner, fırçalı ürünlere gör daha kolay uygulanır. Son olarak dipliner aslında likit eyeliner olup kısa fırça ucuna sahip olduğu için uygulaması daha kolaydır.
Diplinerr, aslında likit eyelinerdir. fakat fırçasının ucu daha kısa olduğu için bazı kişilere daha kolay kullanım sağlamaktadır.

Eyeliner kullanırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır. Öncelikle büyüteçli bir ayna kullanmanız uygulama yapmanızı kolaylaştırır.

Yanınızda kulak pamuğu ve makyaj temizleyici bulundurmanız gerekir. Baz olarak göz bazı ya da far kullanmanız uygun olacaktır. El ya da kol titremesi yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız mutlaka oturarak işlem yapın ve kolunuzu destek alabileceği bir yere dayayın.

El alışkanlığı kazanana kadar üst kirpiklere minik dokunuşlarla çizgi çekmeye çalışın. Oluşturduğunuz noktaları da içten dışa doğru tek bir çizgi halinde birleştirin. pratik yaptıkça eliniz alışacak ve eyeliner sürmek sizin için daha kolay olacaktır.

Rimelinizi sürerek uygulamanızı bitirin. Esinlenip aklınızda fikir oluşturabilmesi için birkaç  eyeliner sürme resimleri ekledik.

apply-eyeliner-surme-cekme-tenknikleri

apply-eyeliner-surme-cekme-tenknikleri

 

eyeliner-cekme-teknikrleri-eye-make-up

eyeliner-cekme-teknikrleri-eye-make-up

 

eyeliner-surme-resimli-eye-make-up

eyeliner-surme-resimli-eye-make-up

 

nasil-eyeliner-surulur-eye-make

nasil-eyeliner-surulur-eye-make

eyeliner-surme-teknik-apply-eyeliner

eyeliner-surme-teknik-apply-eyeliner

eyliner-surme-teknikleri

eyliner-nasil-surulur

cat-eyes-mascara
too-face-eyeliner
cat-eyes-mascara
mascara-faced
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Pelin dedi ki:

  Güzel teknikler var. Özellikle sabah günlük makyajımı yaparken daha az zaman harcamaya başladım.

 2. Suzan dedi ki:

  Daha Kolay eyeliner sürmeye başladım. Teşekkürler.

 3. emine dedi ki:

  Gerçekten yararlı . Emeğinize sağlık

 4. leyla dedi ki:

  Eyeliner sürmeden önce daha doğrusu, göz makyajına başlamadan önce göze “göz farı bazı” sürülür.

 5. Güler dedi ki:

  Daha önce krem eyeliner kullanıyordum. Şimdi likit eyeliner kullanıyorum. Çok memnunum.

 6. Mine dedi ki:

  Kolay teknikler teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.