Konforlu ve Şık Sandalye Modelleri

Konforlu ve Şık Sandalye Modelleri

Tasarım kelimesi artık hayatımızın her alanında kendine yer bulmaya başladı. En basit ürünlerden en ağır ürünlere kadar her şeyin tasarım olması, kişilerin kendine özel eşya istekleri gibi durumlar her ürünün bir alternatifi olması gerektiğini ortaya çıkardı.

Örneğin sandalyeler gündelik kullanımda en çok ihtiyacımızın olduğu ürünlerin başında geliyor denebilir. Son dönemlerde en çok kullanılan ve ihtiyacımız olan ürünlerde bile tasarım ürünlerin tercih edilmesi olağan bir durum haline geldi. Tabi ki bununla birlikte her tasarım sandalye konforlu diyemeyiz. Günlük kullanım alanı fazla olan sandalyelerde rahatlık ve kullanışı iyi olanları tercih etmeliyiz.

sandalye modelleriÖzellikle bel, sırt veya bacak problemi olan kullanıcıların tasarımdan önce konfor konusuna dikkat etmesini öneririz. Tasarım konusuna gelince her zevke uygun farklı modellerde sandalye bulmak mümkün. Örneğin spor salonlara ya da daha alaturka salonlara uygun tasarım ve şık sandalyeler kullanıcıların beğenisine sunulmakta. Alaturka ve daha ağır salonlardan oluşan evlere oymalı ve işlemeli modeller yakışır.

 

Spor salonlar da ise daha minimal desenlerden oluşan kumaşlarla kaplanmış daha sade kesimleri olan sandalyeler kullanılabilir. Evlerinde fazla alana sahip olmayanlara ise daha portatif ve az yer kaplayan şık sandalyeler önerebiliriz. Örneğin bar sandalyeleri ve yüksek bacaklı tabureler de yer tasarrufu sağlayan ve kullanımı oldukça şık olan sandalyeler arasında. Örneğin ben gündelik hayatta çok fazla sandalye kullanmıyorum o yüzden ağır bir model olsun diyorsanız yaslanma yeri dantel gibi işlemeli olan boşlukları bulunan sandalyeleri tercih edebilirsiniz.

Rahatlığınıza düşkün biriyseniz oturma alanı geniş olan sandalyeleri tercih etmelisiniz. Her renge ve zevke uygun bulunabilen birçok sandalye olmakla birlikte kendinize özel sandalye de tasarlatabilirsiniz. Oturma yeri genelde elyaf kaplamalı olan sandalyeler yumuşak kaplaması olmayanlara göre daha konforlu olacaktır.

 

Eğer sandalyelerim hem şık hem de kolay temizlenebilen bir model olsun istiyorsanız şüphesiz deri kaplamalı sandalyeleri tercih etmelisiniz. Bu durumda hem sandalyelerinizi kolayca bir ıslak mendille bile rahatça temizleyebilecek hem de görüntüsü şık ve temiz olacaktır. Genelde deri kaplamalı sandalyeler mutfak gibi sürekli kullanımda olan alanlarda kullanılmalıdır. Yemek odasında kullanacağınız sandalyeler için kumaş kaplamaları öneririz.

Hem daha şık görünecek hem de sürekli kullanım alanında olmadığı için daha az kirlenecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.