Kozmetik ürünler alırken dikkat edilmesi gerekenler ihtiyacınız olmayan ürünleri almayın!

Kozmetik eserler artık biz bayanların hayatının adeta bir kesimi. Kozmetik eserler satan mağazalara adım attığımızda gereksinimimiz olmayan ya …

Kozmetik ürünler alırken dikkat edilmesi gerekenler ihtiyacınız olmayan ürünleri almayın!

Kozmetik eserler artık biz bayanların hayatının adeta bir kesimi. Kozmetik eserler satan mağazalara adım attığımızda gereksinimimiz olmayan ya da bizim için uygun olmayan eserleri indirimler nedeniyle alma yanlışına düşebiliyoruz. İşte bu yüzden hoşluk eserleri alırken bütçe planlaması yapmak değer taşıyor. FoReX90.CoM olarak kozmetik alışverişinde dikkat edilmesi gereken ipuçlarını sizin için paylaştık!

Gereksiniminiz olmayanları almayın

Hoşluk eserlerine bütçe ayırırken birinci olarak neye gereksiniminiz olduğunu belirleyin. Her ne kadar makyaj materyallerinin cezbedici ambalajlarına karşı koymak sıkıntı olsa da gereksiniminiz yoksa kendinizi durdurmak için bunu kendinize tekrarlayarak hatırlatın. Lakin öncesinde cilt bakımı, kozmetikler, saç bakımı üzere kullandığınız her şeyin bir listesini yapın ve fazlalıkları listeden çıkarın. Kendinizi tek seferde sırf bir adet maskara, dudak eseri, losyon ve göz farı paleti sahip olmakla sınırlayın. Zati hoş bir koleksiyonunuz varsa, eskileri atın ve yenilerini almayın.

Kullanmadığınız eserleri tercih etmeyin

Bütçe planlamasındaki bir başka kıymetli adım ise şu anda kullanmakta olduğunuz eserlere düzgünce bir göz atmak olacak ve işinize ne kadar yaradığını belirlemek olacaktır. Aylardır kullanmadığınız rujunuzun farklı renklerini almak bütçenizi zorlayabilir.

Gereksinimlerinizi derecelendirin

Hoşluk eserleri için bütçe hazırlarken göz önünde bulundurmanız gereken bir başka mevzu, ne kadar ayırabileceğinize karar vermektir! Nizamlı gelir kaynaklarınızı düşünün ve faturalarınız için ne kadar gereksiniminiz olduğunu, kalan paranın ne kadarını hoşluk eserleri için kullanabileceğinizi belirleyin. Kimileri için hoşluk eserleri olmazsa olmaz listesinde yer alsa da ay sonunda aç kalmaktan daha değerli değildir.

Eserlerin ömrü

Sırada hoşluk eserlerinizi ne sıklıkta yenilemeniz gerektiği konusu var. Mesela saç spreyini bir daha hiç satın alamayacakmış üzere stokluyor musunuz yoksa bittikçe yenisini almayı mı tercih ediyorsunuz? Bir şeye ne sıklıkla muhtaçlık duyduğunuzu belirlemek, bağlı kalabileceğiniz bir bütçe oluşturmanıza da yardımcı olacaktır. Her vakit tarihleri tutturmak güç olabilir, lakin bir varsayımda bulunun yahut gelecekte referans olması için ne sıklıkla satın aldığınızı not etmeye başlayın.

Bütçenizi dengeleyin

Geçmişte yaptığınız alışverişleri tekrar gözden geçirdikten sonra, hoşluk eserleri için bütçe oluşturmanın bir sonraki adımı seçeneklerinize göz atmaktır. Sahiden üst seviye göz makyajı temizleyicisine yahut değerli bir dudak balsamına gereksiniminiz var mı?

En sevdiğiniz eserleri elde etmenin tek yolu en değerli olduğu vakitlerde almak değildir. Bunun için listenizdeki eserlerin indirimlerini takip edin ve fırsatları değerlendirin. Ya da öteki bir seçenek olarak, düşük maliyetli lakin tanınan öteki eserleri deneyin, kesinlikle içlerinden mutlu kaldıklarınız olacaktır.

Yalnızca ucuz olduğu için bir eser almayın

Bütçe hazırlarken, çoklukla düşük maliyetli eserleri tercih etmemiz önerilir fakat tekrar de bu, her ucuz eserin alınabileceği manasına gelmez. Kıymetli olanlardan her vakit mutlu kalacağınızın garantisi olmadığı üzere, ucuz olması daha güzel olduğu manasına gelmez! Asla yalnızca fiyatı için istemediğiniz bir şeyi satın almayın. Zira ucuz eser aldığınızda, sonunda amaçladığınızdan daha fazlasını harcamanız gerekebilir! Seçici olun ve daha ucuzun daha âlâ olduğunu düşünmeyin.

Bildirimleri kapatın!

Bu ipuçlarını uygulamak konusunda kararlıysanız ve tasarruf etmek istiyorsanız, markalardan gelen e-postaları engellemelisiniz. Maliyetleri düşürmeye çalışıyorsanız, uygun bir satıl siyaseti olan mailleri almak sizi istemsizce alışveriş yapmaya yöneltebilir. Bu reklamlar her şeyin çok parlak, keyifli ve yeni görünmesini sağlar ve sitelerindeki eserlere kısa bir göz gezdirmemek için kendinize mani olmaya çalışmak zordur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.