Küçük evlerde çalışma odası nasıl dekore edilir?

Küçük meskenlerde kişiyi düşündüren fikirlerden biride ‘Neyi nereye koyacağım’ kanısıdır. Lakin plan ve şeklinizi göz önünde bulundurarak …

Küçük evlerde çalışma odası nasıl dekore edilir?

Küçük meskenlerde kişiyi düşündüren fikirlerden biride ‘Neyi nereye koyacağım’ kanısıdır. Lakin plan ve şeklinizi göz önünde bulundurarak küçük bir konutta mükemmeller yaratmak mümkündür. Fakat çalışma alanları ekseriyetle meskenin farklı bir odasına yapılsada bu durum ne yazık ki küçük konutlarda mümkün olmamaktadır.

Günümüz teknolojisinin yaygınlaşmasıyla ”home office” kavramı hayatımıza girdi. Böylece meskende bulunduğunuz vakitlerde konutunuzun bir köşesine çalışma alanı nasıl oluşturabilirsiniz daima bir arada bakalım…

İŞTE EN TESİRLİ DEKORASYON FİKİRLERİ

Birinci olarak yapmanız gereken birinci şey konutunuzun her köşesini keşfetmek olmalıdır. Tahminen konutunuzda dikkat etmediğiniz bir köşede ufak bir boşluk yahut iki sütun ortası boşluk bulabilirsiniz.

Küçük bir meskende çalışma alanı oluşturmak için salonunuzun bir köşesine ince küçük bir masa ekleyerek çalışma alanınızı kişiselleştirebilirsiniz. Çalışma alanınızdaki duvara duvar kağıtları yahut çerçeveler ekleyerek tasarlayabilirsiniz.

Çalışma alanınızda eğerki daha marjinal bir ortam yaratmak isterseniz çalışma alanı oluşturduğunuz köşeye kara tahta boyası uygulayabilirsiniz. Böylece çalışırken notlarınızı tebeşirle duvara not alabilirsiniz. Böylece bu kurgu konutunuza farklı bir hava katmış olacaktır.

Eğerki çalışma alanızı meskenin öteki odalarıyla paylaşıyorsanız o odanın fonksiyonunu tıpkı vakitte kısıtlamamalısınız. Bunu gömme dolap yahut kitaplık ile yapabilirsiniz. Çalışmanız bittiğinde böylece çalışma alanınızı gizleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.