Kusursuz bir salon dekorasyonu için 5 basit adım

Yaşam tarzımız iş baskısı, son teslim tarihleri, stres ve düzensiz alışkanlıklarla dolu. Eve dönerken tek düşündüğünüz çoğu kez rahatlamak için …

Kusursuz bir salon dekorasyonu için 5 basit adım

Yaşam tarzımız iş baskısı, son teslim tarihleri, stres ve düzensiz alışkanlıklarla dolu. Eve dönerken tek düşündüğünüz çoğu kez rahatlamak için rahat bir alan oluyor. Zamanımızın çoğunun evdeyken harcandığı bir oturma odasından başka hiçbir şey ihtiyacınızı karşılayamaz. Tüm oturma odaları boyut olarak farklılık gösterir, ancak her boyutta odada fonksiyonel alanlar yapılabilir. Oturma odanızı ideal bir alan haline getirmek için farklı fikir kapılarını keşfedebilirsiniz.

İşinizi basit ama zarif tutarak kolaylaştırın. Salon, evlerimizdeki en fonksiyonel alandır. Acele etmeden dikkatli bir şekilde planlanması gerekir.

Oturma odanızı dekore etmek için tercihlerinize göre farklılık gösterebilecek çeşitli unsurlar kullanılabilir.

1. Mobilya

Uygun mobilyaların seçilmesi önemli bir adımdır. Süslü koltuklarla birlikte kompakt mobilyalar tercih edebilirsiniz. Geniş ve yumuşak yastıklı sallanan sandalyeler köşe alanına bir kıvılcım etkisi yaratır. Ayrıca, kanepeler her zaman çok daha arzu edilir. Amacınız rahat ve konforlu bir oturma ile oturma odanızı zarif yapmak olmalıdır.

2. Duvar

Sıkıcı duvarlarınızı canlandırın. Duvarlar, alanı aydınlatan güzel duvar kağıtları ve canlı renklerle süslenebilir. Modern sanat, çağdaş bir hava arayanlar için mükemmeldir. Antika ve ahşap saatler odaya klas katmak için kullanılabilir. Ayrıca duvarlar; asılabilen çerçeveler, kitaplar, çiçek, vazo ve heykellerle süslenebilir.

3. Lambalar

Farklı şekil, boyut ve renklerde lambalar kullanabilirsiniz. Farklı tür lambalar yerleştirmek oturma odanızı estetik hale getirecektir. Farklı köşelere yerleştirilebilirler. Ruh halini yoğunlaştırmak ve zihni rahatlatmak için kokulu mumlar kullanılabilir.

4. Bitkiler

İç mekan bitkileri oturma odanıza yerleştirilebilir. Ortama pozitif enerji katarlar ve kasvetli etkileri odanızdan uzaklaştırırlar. Her zaman alanı canlı kılan büyük yapraklı bitkileri seçin. Bitkilerin, iyi görünmenin yanı sıra sağlık yararları da vardır.

5. Temalar

Salonunuz için bir tema seçmek dekorasyonun hayati bir parçasıdır. Bazılarımız bir şeyleri karıştırmayı ve eşleştirmeyi severken, bir tema düşünceli ve tutarlı bir görünüm verir. Temalar temel olarak hayal gücünüzden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olan renk şemalarıdır. Bir şeylerde acele etmeyin temanıza dikkatlice karar verin ve buna göre perdelerinizi, mobilya ve eşyalarınızı satın alın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.